Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Załóż darmowe konto

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Co nas czeka w 2007 roku?

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia gierJak zawsze końcówka roku jest czasem podsumowań oraz przewidywań przyszłości. CERT opublikował wizję przedstawioną przez serwis Episteme.ca. Serwis opublikował przewidywania w postaci "top ten". Jak zaznacza CERT, kilka z listy "proroctw" jest bardzo interesujących.
Przewiduje się powstanie metryk czy też wskaźników bezpieczeństwa, które pozwolą na bardziej wymierną ocenę stanu bezpieczeństwa. Prawdopodobieństwo jednak pojawienia się rzeczywiście dobrze działających wskaźników jest dość nikłe. Sam autor twierdzi, że jeśli taki trend nastąpi, to będzie to jedno z istotniejszych wydarzeń przyszłego roku.

Wiadomość dobra - nadal nie powinniśmy obawiać się robaków internetowych działających na dużą skalę, a to z powodu "braku" skutecznych ataków zdalnych na systemy operacyjne.

Zaatakowany może natomiast zostać Web 2.0. Rosnąca w dużym tempie popularność serwisów społecznościowych może sprawić, że mocniej zainteresują się tym sieciowi przestępcy. Oczywiście w przewidywaniach nie mogło zabraknąć, zapowiadanego od ponad dwóch lat, wzrostu liczby ataków na sieci mobilne. Pytanie czy wraz z rzeczywistą popularnością wszelkiego rodzaju sieci bezprzewodowych rzeczywiście nastąpi tu "niebezpieczny przełom".

I na koniec chyba najciekawsza wiadomość - jednocześnie pozytywna i negatywna. Swój udział w "rynku" straci phishing. Niestety, zdaniem autora przewidywań, zostanie on skutecznie zastąpiony nowym typem inżynierii społecznej. Jakim? Tego nikt nie wie. Można sobie tylko życzyć aby spełniła się jedynie pierwsza część tej predykcji.

Zainteresowanych zapraszamy do lektury: Top 10 Security Trends for 2007 (jęz. ang.).

Źródło: CERT Polska

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie:

Sonda

Używasz antywirusa?

Tak - 74.8%
Nie - 9%
Czasami uruchamiam - 6.7%
Że co? Robię manicure i pedicure - 9.5%
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się