Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Pierwszy napęd HD DVD w Japonii

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
cdsPo raz pierwszy w Japonii zaprezentowano napęd HD DVD ROM, zgodny ze standardem ATAPI. Producentem urządzenia jest firma Buffalo i jest ono przeznaczone do komputerów stacjonarnych.

Napęd przedstawiony przez firmę Buffalo, o dokładnym oznaczeniu HDV-ROM2.4FB, umożliwia odtwarzanie plików video z dwustronnego dysku HD DVD o pojemności 30 GB. Prędkość zapisu płyt HD DVD wynosi 2,4x (CLV, 10708,8 KB/s). Odczyt danych zgromadzonych na dyskach DVD / DVD+R / DVD-R / DVD+RW/ DVD-RW odbywa się z maksymalną prędkością 5x, natomiast dla formatów CD / CD-R / CD-RW wartość ta wynosi 15x.

 

Warto dodać, że przy spełnieniu rekomendowanych warunków systemowych, takich jak procesor Pentium D o częstotliwości 3,2 GHz, 1024 MB pamięci oraz układ graficzny NVIDIA GeForce 7600GT/7900GT 256MB lub ATI X1800/X 1,900,256 MB GPU, napęd HDV-ROM2.4FB umożliwia odtwarzanie filmów video z dwustronnych nośników HD DVD o pojemności 30 GB.

 

Wprowadzenie na japoński rynek napędu HDV-ROM2.4FB planowane jest na koniec grudnia. Sugerowana przez producenta cena to 322 USD.

 

Źródło: CDRinfo

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: