Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Czy te oczy mogą kłamać?

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
kluczeJapońska firma Oki Electric Industry rozpoczęła wdrażanie nowej technologii identyfikacji tożsamości użytkownika sprzętu elektronicznego, która wykorzystuje aparat cyfrowy telefonu komórkowego w celu analizy tęczówki oka. System ten został opracowany z myślą o podniesieniu poziomu bezpieczeństwa serwisów finansowych, oferowanych przez mobilną telefonię.
Operatorzy telefonii komórkowej oferując dostęp do serwisów umożliwiających zawieranie transakcji finansowych przez telefon pracują nad podniesieniem poziomu bezpieczeństwa tych operacji i lepszej identyfikacji użytkownika. Firma Oki Electric Industry opracowała technologię, która umożliwia dokładne określenie tożsamości użytkownika, wykorzystując do tego celu obiektyw aparatu cyfrowego wbudowanego w telefon komórkowy.

System identyfikacyjny opracowany przez firmę Oki Electric Industry wykorzystuje unikatowość tęczówki oka, która to właściwość może, w tym samym stopniu co układ linii papilarnych służyć rozpoznaniu tożsamości danej osoby. Tęczówka jest skanowana przez obiektyw aparatu cyfrowego i w ten sposób system orzeka, czy użytkownik jest uprawniony do wykonania operacji finansowej.

Technologia identyfikacji, opracowana przez firmę Oki Electric Industry jest już wdrażana w instytucjach sektora publicznego w Japonii. Spekuluje się również na temat wykorzystania jej w bankomatach.

Źródło: 4press

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: