Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Starożytny komputer zrekonstruowany

Starożytny komputer zrekonstruowany - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
pc5Naukowcy zajmujący się badaniem starożytnych kultur, zrekonstruowali złożony mechanizm greckiej maszyny kalkulacyjnej, obliczającej położenie planet względem Słońca.

Jak mówi jeden z naukowców, mechanizm na pierwszy rzut oka nie wygląda na tak skomplikowany, jaki w rzeczywistości jest. Starożytny komputer o nazwie The Antikythera została odkryta ponad 100 lat temu.
Pierwotnie została zidentyfikowana jako starożytny zegar. Wnikliwe badania wykazały jednak, że jest to mechanizm służący obliczeniom astrologicznym. Urządzenie złożone z ponad 30 zębatych kół było napędzane ręczną korbą.

Starożytni Grecy jako pierwsi udowodnili, że planety poruszają się po orbitach wokół Słońca i jako pierwsi skonstruowali tak skomplikowany mechanizm obliczeniowy.

Źródło: 4press

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: