Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Raport GUS - Wykorzystanie technologii IT w 2006 r.

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
Główny Urząd Statystyczny opublikował informacje na temat wykorzystania technologii informatyczno-telekomunikacyjnych w Polsce. Badania zostały przeprowadzone w kwietniu br.

Wyniki badań wskazują, że prawie we wszystkich dziedzinach życia społecznego i gospodarczego można zauważyć wzrost wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjno - telekomunikacyjnych. Wzrost jednak nie jest tak dynamiczny jak mogłoby się wydawać. Polska nadal pozostaje "w ogonie" państw Unii Europejskiej.
Z roku na rok przybywa gospodarstw domowych wyposażonych w komputery, telefony komórkowe oraz posiadających dostęp do Internetu. W tej ostatniej grupie szybko rośnie udział gospodarstw domowych posiadających łącza szerokopasmowe, co sprzyja bardziej intensywnemu korzystaniu z globalnej sieci i różnorodnych usług świadczonych za pomocą Internetu, w tym na przykład handlu elektronicznego.

Wg GUS w kwietniu 2006 roku 45 % gospodarstw domowych wyposażonych było w komputery, wśród przedsiębiorstw odsetek wynosi 93 %. Do Internetu podłączonych było 36 % gospodarstw (w tym 22% korzysta z łącz szerokopasmowych). W przypadku przedsiębiorstw współczynnik jest znacznie wyższy - wynosi 89 % (w tym 46 % to łącza szerokopasmowe). W grupie 64 % gospodarstw domowych, które w Internet nie są wyposażone, GUS wskazuje, że najczęstszymi powodami braku tegoż podłączenia są: "brak potrzeby posiadania Internetu" (28 %), "zbyt wysokie koszty sprzętu" (23 %), "zbyt wysokie koszty dostępu" (22%), na brak technicznych mozliwości podłączenia wskazuje jedynie 5 %.

Więcej danych na temat wykorzystania technologii IT zamieszczone zostało w informacji opublikowanej przez GUS.

Źródło: GUS

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: