Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Ostrzeżenie przed drastyczną grą komputerową

Ostrzeżenie przed drastyczną grą komputerową - 2.5 out of 5 based on 2 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
gry_karciane"Rzeczpospolita": Wkrótce do Polski trafi demoniczna gra komputerowa "Rządy Róży". Jej bohaterami są dzieci, które żywcem zakopują w trumnie swoją koleżankę.
Specjaliści alarmują: młody człowiek, który kilka tysięcy razy dokona symulowanych morderstw, staje się obojętny na przemoc. Dodają, że gry o treściach agresywnych kształtują w dzieciach tendencje aspołeczne.
Dziennik pisze, że na forach internetowych trwa entuzjastyczna wymiana opinii na temat gry. Młodzi ludzie nie mogą doczekać, kiedy trafi do sprzedaży.

Wyjaśnia, że "Rządy Róży" to mroczna historia dzieci z sierocińca, które pozbawione opieki i nadzoru dorosłych, ustanowiły własną hierarchię i system rządów. W grze dziecko dokonuje kilkunastu tysięcy symulowanych morderstw - jest nie tylko obserwatorem, ale i egzekutorem.

"Rzeczpospolita" dodaje, że w "Rządach Róży" jest nie tylko przemoc, ale i silny element erotyzmu - zarówno w relacjach dzieci z dziećmi, jak i najmłodszych z dorosłymi. Mimo to w systemie klasyfikacji gier komputerowych została dopuszczona do sprzedaży dla nastolatków powyżej 15. roku życia.

Więcej o drastycznej grze i jej negatywnych dla psychiki dziecka skutkach w "Rzeczpospolitej".

Źródło: Onet.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: