Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Powstaje najszybszy komputer w Rosji

Powstaje najszybszy komputer w Rosji - 5.0 out of 5 based on 2 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
gry do pobraniaAzjatyckie firmy Tyan Computer oraz Chenbro Micom wygrały przetarg na dostarczenie komponentów dla nowego, rosyjskiego superkomputera o nazwie SKIF Cyberia.
Maszyna powstanie w miejscowości Tomsk na Syberii i zostanie zbudowana przez zarejestrowaną w Rosji firmę T-Platfroms. Wartość transakcji oceniono na 1,9 mln dol.

Jak podają pomysłodawcy projektu, będzie to najszybszy superkomputer nie tylko w Rosji, ale również w całej Europie Wschodniej i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw. Wydajność maszyny ma według założeń sięgnąć 7,8 teraflopów, dzięki czemu rosyjski cud techniki zajmie ok. 60 pozycji na liście największych superkomputerów świata.

Azjatyccy producenci dostarczą do jego budowy m.in. dwuprocesorowe, serwerowe płyty główne Tyan Tempest i5000VF (S5380) oraz obudowy Chenbro RM11702 1U. Jeden klaster będzie składał się z 238 stacjo roboczych, wyposażonych w dwa, dwurdzeniowe chipy Intel Xeon 5150 o jądrze Woodcrest. Ponadto system będzie posiadał 1,1 TB pamięci RAM oraz 22,5 TB przestrzeni dyskowej.

Źródło: Media2.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: