Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Roboty w służbie zdrowia

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
Szpital Aizu w japońskim mieście Fukushima zatrudnił dwóch nowych pracowników i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nowozatrudnieni to nie ludzie, tylko roboty.

Głównym zadaniem zmechanizowanych pracowników jest ułatwienie pacjentowi dotarcia do konkretnego miejsca w szpitalu, poprzez wskazanie mu drogi na wyświetlanej mapie lub osobiste odprowadzenie go do celu. Roboty potrafią prowadzić prostą uprzejmą konwersację oraz wyciągnąć pomocną dłoń, dosłownie i w przenośni, w kierunku swojego podopiecznego.

To nietypowe zastosowanie robotów w japońskim szpitalu wywołało liczne głosy sprzeciwu. Mimo powszechnego zainteresowania nowym personelem, pojawiły się również obawy, że takie wykorzystanie elektroniki to pierwszy krok do masowego zastępowania ludzi robotami.

Źródło: Media2.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: