Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Ile czerpiesz prądu?

Ile czerpiesz prądu? - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
pustyProjektanci nietypowego kabla zasilającego o nazwie Power-Aware Cord postanowili zwizualizować ilość pobieranej energii za pomocą efektów iluminacyjnych.

Kabel emituje światło jarzeniowe o natężeniu zgodnym z poborem prądu w danym momencie. Dzięki temu użytkownik może sprawdzić, ile energii wymaga jego komputer lub inne urządzenie.
Zamierzeniem projektantów kabla Power-Aware Cord był nie tylko oryginalny wygląd, ale przede wszystkim przypominanie użytkownikowi o nadmiernym zużywaniu energii elektrycznej. Ponieważ światło emitowane przez kabel jest uzależnione od ilości pobieranej energii, użytkownik jest mimowolnie informowany o poziomie zużycia prądu.

Dodatkowym efektem jest również zmiana koloru oraz częstotliwości emitowanych fal. Takie rozwiązanie powoduje przyciągnięcie uwagi użytkownika i przypomnienie o niejednokrotnie zbędnym zużyciu energii.

Producent nie podaje żadnych informacji ile prądu kabel zużywa na emisję światła.

Źródło: Media2.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: