Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Radio Maryja uczy głosowania

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
Nie pomogły apele Watykanu oraz episkopatu. Ojciec Rydzyk na antenie Radia Maryja i TV Trwam nadal prowadzi polityczne gierki. Tym razem otwarcie namawia i instruuje słuchaczy do głosowania na PiS.
Jak informuje "Gazeta Wyborcza", instrukcje na kogo głosować, serwowane były przez kilka godzin w niedzielne popołudnie widzom TV Trwam, a w nocy słuchaczom Radia Maryja. Podawano: imiona i nazwiska kandydatów, okręg, w którym startują, i numer na liście.

Wszyscy wymieniani kandydują z listy PiS. -Liczymy, że radiosłuchacze postawią na tych ludzi - mówi na antenie mediów ojca Rydzyka toruńska posłanka Anna Sobecka, która kilka lat temu dzięki właśnie Radiu Maryja trafiła do Sejmu.

To jednak nie wszystko. W katolickim medium jakim jest Radio Maryja oraz TV Trwam w niedzielnej audycji "Debata samorządowa" wystąpili także sami kandydaci, startujący wyłącznie z list PiS w całej Polsce. Na antenie reklamowali się również słuchacze - kandydaci PiS.

To nadużycie - komentuje dla "Gazety Wyborczej" wyczyny ojca Rydzyka biskup Tadeusz Pieronek. Według biskupa ojciec Rydzyk łamie zalecenia episkopatu i Watykanu o oddzieleniu radia od polityki

Źródło: Media2.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: