Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Czapka niewidka

Czapka niewidka - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gier Naukowcy z Uniwersytetu w Duke poinformowali, że ich eksperyment polegający na sztucznym wywołaniu zjawiska zbliżonego właściwościami do pustynnej fatamorgany zakończył się sukcesem.

Eksperyment polegał na stworzeniu osłony zapobiegającej emitowanemu przed wykryty przedmiot promieniowaniu cieplnemu i świetlnemu. Tym samym rozwiązanie to różni się od technologii, która zabezpiecza obiekt przed wykryciem go za pomocą radaru. Projekt naukowców z Uniwersytetu z Duke dotyczył przede wszystkim opracowania metody ukrycia danej rzeczy przed ludzkim wzrokiem.
Osłoną jest płytka wykonana ze stopu metali z dodatkiem takich komponentów jak ceramika czy teflon. Tworzy ona swego rodzaju cylindryczną blokadę promieniowania danego przedmiotu, dzięki czemu obserwator widzi obraz znajdujący się za przedmiotem bez żadnych przesłanek świadczących o tym, że jest to tylko złudzenie optyczne.

Jak informują naukowcy, eksperyment był wykonywany w dużym pośpiechu i wymaga jeszcze dopracowania, jest to jednak rewolucyjne odkrycie, które wkrótce może zostać wykorzystane w wielu dziedzinach technologii i gospodarki, a także w armii.

Źródło: Media2.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: