Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Polacy najlepsi na świecie w grze Counter Strike

Polacy najlepsi na świecie w grze Counter Strike - 5.0 out of 5 based on 2 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gier Podczas tegorocznych finałów World Cyber Games w Monza (Włochy), polski zespół Pentagram G-Shock zdobył mistrzostwo świata w grze Counter Strike. Polscy "e-żołnierze" pokonali w finałowym pojedynku szwedzką drużynę Ninjas in Pyjamas 2:1.
Polska drużyna o nazwie Pentagram G-Shock, w składzie: Lukas Wnęk, Filip Kubski, Wiktor Wojtas, Jakub Gurczyński oraz Mariusz Cybulski, rozgrywała mecze w grze Counter Strike (gracze wcielają się w niej w postacie komandosów). Podczas finałowych zmagań Polacy pokonali wczoraj (22 października) szwedzkich kolegów 2:1, złoty medal World Cyber Games 2006 w grze Half-Life: Counter Strike 1.6.

W finałach jednego z największych na świecie konkursów dla miłośników gier komputerowych - World Cyber Games 2006 brało udział około 700 graczy z 70 krajów. Rozgrywki odbywały się w 8 grach: Half-Life: Counter Strike 1.6, FIFA Soccer 06, Need for Speed: Most Wanted, StarCraft: Brood War, WarCraft III: Frozen Throne, Dawn of War: Winter Assault, Dead or Alive 4, Project Gotham Racing 3.

To nie pierwszy sukces polskiej drużyny. W ubiegłym roku Polacy okazali się najlepszymi graczami w Counter Strike w Europie, podczas rozgrywanych w Hanowerze mistrzostw Samsung Europe World Cyber Games.

Warto wspomnieć, że kilkanaście dni temu przedstawiciele polskiej edycji World Cyber Games wręczyli Ministrowi Sportu - Tomaszowi Lipcowi, petycję w sprawie uznania e-gamingu w Polsce za oficjalną dyscyplinę sportową. Czy sukces Polaków wpłynie na decyzję ministra powinniśmy przekonać się do 10 listopada, kiedy to upływa termin udzielenia oficjalnej odpowiedzi przez polskie władze.

Źródło: di.com.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: