Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

18 mln minut do mamy

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gierJuż od 3 lat dzieci, w polskich szpitalach, mogą za darmo dzwonić do swoich bliskich z kolorowych "Telefonów do Mamy". Pierwszy taki telefon pojawił się 19 października 2003 roku w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, na oddziale Onkologii.

Obecnie "Telefonów do mamy" w polskich szpitalach jest ponad tysiąc. Co miesiąc Fundacja Grupy TP wysyła do szpitali 15 tys. specjalnych kart telefonicznych "Telekomunikacja Polska Dzieciom", w sumie przekazano ich do tej pory 420 tys. Dzięki nim mali pacjenci wydzwonili bezpłatnie już 18 milionów minut.

Karty są projektowane przez dzieci, które w listach, jakie otrzymuje Fundacja, opowiadają jak ważny jest dla nich kontakt z rodzicami i przyjaciółmi. Kolorowe automaty umieszczane są w łatwo dostępnych miejscach, np. w świetlicy. Wiszą na takiej wysokości, by dziecko nieduże lub poruszające się na wózku, mogło samodzielnie wystukać na klawiaturze numer telefonu do domu. Karty telefoniczne rozdają maluchom siostry oddziałowe.

Od początku swojego istnienia program "Telefon do Mamy" zdobył uznanie dzieci, ich rodziców i lekarzy. Jest też laureatem wielu nagród - został doceniony przez polskie i międzynarodowe organizacje promujące ciekawe projekty społeczne.


Źródłó: Media2.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: