Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Młodociani fałszerze

Młodociani fałszerze - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gierGłogowscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które fałszowały pieniądze. Nie było by w tym być może nic nadzwyczajnego gdyby nie wiek zatrzymanych - okazali się nimi chłopcy w wieku 12-13 lat.

Źródło: dobreprogramy.pl
Młodociani fałszerze mieli prosty sposób na własną "wytwórnię" pieniędzy - komputer, program graficzny, skaner i drukarka. Najpierw skanowali oryginalne banknoty o nominale 10 i 20 zł, następnie drukowali obie strony i sklejali je ze sobą. Jak się można spodziewać, ich "dzieła" były bardzo mizernej jakości, tak więc próba "wprowadzenia fałszywek do obiegu" została szybko wykryta przez jedną z mieszkanek Głogowa, którą 9-letni kolega chłopców poprosił o rozmienienie 20-złotowego fałszywego banknotu. Mieszkanka - gdy tylko zorientowała się, że otrzymany banknot jest fałszywy - zgłosiła ten fakt Policji, a ta szybko nakryła chłopców. Jak się okazało łącznie wyprodukowali oni pięć takich fałszywek, z których dwie zdążyli już wymienić na prawdziwe banknoty. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyli na... słodycze.

Choć sprawa może być z pozoru błaha to już potencjalne konsekwencje mogą być całkiem poważne. Sprawą młodocianych fałszerzy zajmie się bowiem sąd dla nieletnich, a tego typu działalność w świetle prawa stanowi poważne przestępstwo.

O sprawie tej piszemy bardziej jako ciekawostce, mając jednocześnie nadzieję, że skończy się ona dla chłopców jedynie nauczką na przyszłość. To zdarzenie skłania jednak do chwili zastanowienia. Skok technologiczny jaki w branży komputerowej dokonał się w ciągu ostatnich lat powoduje bowiem, że dysponując prostym skanerem, zwyczajnym programem graficznym i pospolitą drukarką atramentową, można nie tylko wydrukować fałszywe banknoty ale także sfałszować zaświadczenia, potwierdzenia wpłat i inne ważne dokumenty. I to w taki sposób, że będą na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia. Już teraz przy zakupach ratalnych prawdziwą plagą są np. fałszywe odcinki rent i emerytur. Warto o tym pamiętać aby nie okazać się "mieszkanką z Głogowa", która została oszukana nie na 20 zł ale dużo większą kwotę. Rodzicom zaś polecamy przynajmniej od czasu do czasu sprawdzać do czego wykorzystują komputer ich pociechy...

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: