Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Coraz więcej szkół w sieci

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
darmowe mp3Z badania opublikowanego przez Komisję Europejską wynika, że obecnie 96 proc. szkół europejskich posiada dostęp do Internetu natomiast aż 67 proc. korzysta z szerokopasmowego połączenia.

Dostęp do szybkiego Internetu w dalszym ciągu jest bardzo zróżnicowany w poszczególnych krajach: od ok. 90 proc. szkół w krajach skandynawskich, Holandii, Estonii i na Malcie do poniżej 35 proc. w Grecji, Polsce, na Cyprze i Litwie.

Ponad 90 proc. nauczycieli korzysta z komputera lub Internetu do przygotowania zajęć, 74 proc. dodatkowo używa Internetu jako pomocy naukowej. Jednak tutaj również występują duże różnice w poszczególnych krajach: Wielka Brytania - 96 proc., Dania - 95 proc., Grecja - 36 proc., Łotwa - 35 proc.. W Polsce - 61proc. - nauczycieli, w ostatnim roku, używało komputera podczas lekcji.

Liczba uczniów przypadających na jeden komputer wynosi średnio 10, od 3,8-5,5 w Wielkiej Brytanii, Danii i Luksemburgu do ok. 19 na Łotwie, Litwie, Polsce, Portugalii i Grecji. Ponad 80 proc. nauczycieli uważa, że uczniowie mają wyższą motywację oraz bardziej uważają kiedy na zajęciach używa się komputera bądź Internetu. Głównym powodem nie korzystania z tych technologii, według 50 proc. nauczycieli, jest brak komputerów lub nieadekwatność omawianego tematu do formy przedstawiania go przy pomocy komputera (24 proc.).

Obecnie w Polsce niemal wszystkie szkoły korzystają z komputerów w procesie nauczania (95 proc.) oraz posiadają dostęp do Internetu (93 proc.). Jednak zaledwie 28 proc. używa szerokopasmowego połączenia. W rezultacie 48 proc. szkół wciąż łączy się z Internetem poprzez dial-up.

Źródło: Media2.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: