Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

3500 podpisów pod petycją do Ministra Sportu

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
gry do pobraniaW ciągu zaledwie 10 dni blisko 3500 osób podpisało petycję do ministra sportu o uznaniu e-gamingu za dyscyplinę sportową.

Warszawa 3 lipca - od 21 czerwca na stronie polskich World Cyber Games 2006 można składać podpisy pod petycją do ministra sportu, Pana Tomasza Lipca w sprawie uznania e-gamingu oficjalną dyscypliną sportową.

W petycji napisaliśmy m.in.: „Obraz gier elektronicznych bywa wypaczany. Stereotyp gracza oscyluje często na granicy śmieszności. To nie tylko głęboko niesprawiedliwe, ale również dalekie od rzeczywistości." Sądzimy, że legitymizacja e-sportu służyć będzie zmianie nastawienia części opinii publicznej do gier i graczy elektronicznych.

Powołując się na zapis ustawy o kulturze fizycznej z dnia 18 stycznia 1996 roku, stanowiący, że „sport jest formą aktywności człowieka, mającą na celu doskonalenie jego sił psychofizycznych, indywidualnie lub zbiorowo, według reguł umownych" pragniemy wykazać, że e-gaming zasługuje na miano sportu, tak jak brydż czy szachy.

„3500 podpisów w tak krótkim czasie dowodzi, że istnieje potrzeba uznania e-gamingu. To dopiero początek naszej akcji i fakt, że od początku cieszy się ona zainteresowaniem napawa nas optymizmem", powiedział Przemysław Moraczewski menedżer projektu w firmie Comtica, tegorocznego organizatora polskich World Cyber Games.

Źródło: www.wcg.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: