Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

50 lat dysku twardego

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
gry do pobraniaWe wrześniu 2006 roku minęło dokładnie 50 lat od momentu skonstruowania pierwszego twardego dysku. Z tej okazji w europejskim oddziale Toshiba Storage Device Division odbyła się uroczystość połączona z pokazem najnowszego napędu firmy Toshiba.

Pierwszy skonstruowany dysk twardy był ważącym blisko tonę urządzeniem mogącym pomieścić zaledwie 5MB danych. Zaprezentowany 50 lat później nowy napęd firmy Toshiba, ma wielkość dwóch monet o nominale 1 Euro, waży niecałe 10g i może pomieścić 4GB danych. To porównanie doskonale pokazuje drogę, jaką przebyły urządzenia tego typu w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

Toshiba może się pochwalić m.in. wprowadzeniem na rynek 2,5" dysku o pojemności 200GB - model MK-2035GSS. Urządzenie to charakteryzuje się na dzień dzisiejszy największą gęstością upakowania danych - 178,8 gb/cal2. Toshiba jest również jedynym producentem na świecie, oferującym dyski 1,8" o pojemności 40GB oraz 80GB, w konstrukcji których wykorzystano technologię zapisu prostopadłego (PMR - Perpendicular Magnetic Record).

Źródło: Media2.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: