Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Podsłuch na Skype?

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
gry do ściągnięciaO ile podsłuchiwanie rozmów z telefonów stacjonarnych i komórkowych nie nastręcza organom ścigania większych problemów, z telefonią internetową nie jest już tak łatwo. Szwajcarzy szukają rozwiązania tego problemu w podrzucaniu podejrzanym komputerowych trojanów – pisze Gazeta.pl.

O tajnym dotąd projekcie, realizowanym przez resort łączności, poinformowała w niedzielę gazeta "SonntagsZeitung". Podsłuchiwanie telefonii internetowej (tzw. technologia VoIP) jest szczególnie trudne, jeśli podsłuchiwany korzysta z zagranicznych serwerów, wybiera dostawcę usług VoIP, oferującego szyfrowaną łączność (np. popularny Skype), bądź prowadzi rozmowę w ramach bezpośredniego połączenia dwóch komputerów i sam ją szyfruje.

Szwajcarska firma ERA IT Solutions, która pracuje nad szpiegowskim programem (trojanem), mającym umożliwiać podsłuch telefonii internetowej zapewnia, że udostępni go wyłącznie organom ścigania. Chodzi o to, żeby twórcy programów antywirusowych nie wprowadzili go do swych baz danych i nie stworzyli odpowiednich zabezpieczeń, czy choćby ostrzeżeń.

Więcej na ten temat w artykule Rozmowy przez Skype będą podsłuchiwane? dostępnym na łamach portalu Gazeta.pl.

Źródło: Gazeta.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: