Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Wolniejsze gry na Windows Vista

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gierMicrosoft poinformował, że wrażenia z gier uruchamianych w systemie Windows Vista mogą być nieco gorsze od wrażeń w przypadku uruchomienia gry na identycznym sprzęcie i w systemie Windows XP. Gorsze wrażenia mają być efektem znacznie większego obciążenia systemu graficznego przez atrakcyjny interfejs Visty - Aero. System ten jest bowiem obsługiwany w dużej mierze przez kartę graficzną. W momencie uruchomienia gry karta graficzna musi obsłużyć zarówno interfejs jak i grę. Efekt: 10%, a nawet 15% spadek ilości klatek na sekundę.
Czy możliwa jest jakaś zmiana tego stanu rzeczy? Owszem. Wiele może się zmienić wraz z wprowadzeniem gier w pełni obsługujących DirectX 10, ale na takie gry przyjdzie jeszcze sporo poczekać.

Wielu Internautów uważa jednak, że spowolnienie systemu przez Aero to jedynie "tania" wymówka Microsoftu, bowiem Aero będzie można wyłączyc. Wątpliwe jest też czy profesjonalni proframiści Microsoftu nie są w stanie np. zaprogramowac systemu tak, aby w momencie uruchomienia aplikacji pełnoekranowej nie wyłączał się tymczasowo zasobożerny system Aero.

Źródło: www.x86.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: