Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Gadu-Gadu 10 beta - pierwsze wrażenia

Gadu-Gadu 10 beta - pierwsze wrażenia - 2.9 out of 5 based on 11 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
1Z powodu wypuszczenia nowej testowej wersji najpopularniejszego komunikatora w Polsce postanowiłem napisać artykuł, który przybliży czytelnikom Portalu24h jego nowe funkcje.

Na sam początek chce uświadomić, że jest to wersja testowa GG10 i wersja finalna może się zupełnie różnić od tej.


Pierwsze pytanie: dlaczego GG10, gdzie się podziało GG9 ?

Z mojego punktu widzenia sądzę, że firma Gadu-Gadu po dość nieudanym produkcje o nazwie Nowe Gadu-Gadu chciała pokazać swoim użytkownika, że przygotowała coś zupełnie nowego i niepowtarzalnego. Rzecz która ma przywrócić GG reputacje dobrego i stabilnego komunikatora. Przez to zastosowała ten skok nazwowy w produkcji.

Pierwsze wrażenia:
GG10 niestety nie ma zbyt wielu zmian w porównaniu z swoją poprzedniczką. Można powiedzieć, że to samo GG z drobnymi dodatkami i modyfikacjami.

Na samym starcie przywitają nas stare wielkie reklamy znane z NGG :]


Pierwszą rzeczą, która rzuca się od razu w oczy jest dziwny pasek, który ma pomóc w obsłudze nowego GG.

2Pod tym tajemniczym przyciskiem znajdziemy wszystkie swoje kontakty.



3Pod ikonką telefonu jest możliwość wykonywania połączeń. Jak widać klawiatura wybierania stała się bardziej funkcjonalna w porównaniu z poprzednim GG, dodatkowo pod przyciskiem zadzwoń zobaczmy stan swojego konta w usłudze NaGłos/GaduAir i na samym końcu zobaczymy historie naszych połączeń.

4
Pod przyciskiem dobrze znanego radia z NGG o dziwo zobaczymy to samo radio co w GG8 J. Dodatkowo w oknie głównym GG zobaczymy historię ostatnio słuchanych stacji i polecane stacje przez znajomych.


5Tutaj znajdziemy możliwość pisania wiadomości do wszystkich znajomych z listy coś w stylu blipa, tylko że w komunikatorze (niestety jeszcze tego nie testowałem).



6Pod przyciskiem GaduAir znajdziemy w tej chwili tylko reklamę. Może w przyszłości zostaną tutaj wprowadzone jakieś dodatkowe opcje dla osób korzystających z sieci GaduAir, ale na razie nic na ten temat nie wiadomo, może na zawsze będzie tu tylko reklama? :P

7Pod tym przyciskiem znajdziemy gry, które są umieszczone na portalu pykam.pl. Jak dla mnie firma GG próbuje wcisnąć jak najwięcej niepotrzebnych funkcji do swojego komunikatora.


8Tutaj znajdziemy najnowszy wymysł Firmy Gadu-Gadu czyli galerie w komunikatorze, która współpracuje ze stroną gadufoto.pl


Dodatkowe nowości w GG10:
9Na samym dole „komunikatora” znajdziemy najnowsze informacje ze świata.

10No i wyszukiwarka która pozwoli nam wyszukać informacji na Allegro, YouTube, Wikipedi, MEGAsłownik, JaramSie, Nauka, Pykam.

11Oczywiście także jako nowość można zaobserwować Avatary z znakiem dostępności po lewej stronie nazwy użytkownika i dodatkowe menu po najechaniu kontaktu z listy.

Okno wiadomości:

12

Więc widzimy tutaj dużą reklamę :P, no i trochę zmienione okno rozmowy, gdzie widzimy aktualny opis użytkownika na GG no i wiadomości.

Zbliżając się do samego końca tego artykułu podam informacje jakie Firma Gadu-Gadu podała swoim testerom odnośnie nowości w GG10.

Gadu-Gadu 10 umożliwi Ci dowolną formę rozmowy, wiele okazji do zaGGadania, współdzielenie zdjęć, wspólne granie, rozbudowane archiwum, obserwowanie znajomych, automatyczny eksport kontaktów, otrzymywanie prezentów, opisów graficznych, tworzenie awatarów - przekonaj się sam.". "Otrzymywanie prezentów” - czyżby następne eurogąbki? xD

Podsumowując:

GG10 jest w tak początkowej fazie testowej, że nie można stwierdzić jaki będzie ostateczny wygląd komunikatora.

Co do wydajności GG10 zajmuje w tej chwili u mnie 16MB pamięci ram.

Moje odczucia co do GG10?
Jak do tej wczesnej wersji GG10 powiem tak wole światło żarówki niż słoneczka! xD

Kto wie może firma GG posłucha w końcu swoich użytkowników i zacznie robić komunikator jak widzą go inni użytkownicy, a nie tak jak widzi go zarząd.

Artykuł by Jarx
Zabraniam umieszczania tego artykułu w innych portalach.


Przetestowałeś beta GG10? Oceń! Twoja ocena:

Wygląd: 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
Funkcjonalność: 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
Szybkośc działania: 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
Prostota obsługi: 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.



Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: