Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope - już jest!

Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope - już jest! - 4.5 out of 5 based on 6 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia
Opublikowano oficjalną, stabilną wersję dystrybucji Ubuntu 9.04 o nazwie kodowej Jaunty Jackalope. Naważniejsze zmiany to środowisko GNOME 2.26, wsparcie dla systemu plików ext4, nowe style i ustawienia notyfikacji. W GNOME pojawiła się funkcja optymalizacji czcionek w zależności od parametrów monitora oraz ulepszenia w zakresie multimediów.

Photobucket PhotobucketPhotobucket Photobucket   

Prócz tego, nowe Ubuntu posiada zestaw zmian poprawiających działanie na notebookach, mowa tu o szybkości uruchamiania, zarządzaniu energią i hibernacji. Nowa serwerowa wersja Ubuntu oferuje narzędzie Eucalyptus, pozwalające na uruchomienie własnej chmury obliczeniowej. Ponadto, pojawił się wstępnie skonfigurowany serwer poczty z obsługą protokołów SMTP, POP3, IMAP z TLS i SASL.

Szczegółowe informacje na temat zmian w Ubuntu, a także obrazy płyt LiveCD/DVD i instalacyjnych znaleźć można na oficjalnej stronie dystrybucji.

Źródło: Ubuntu/dobreprogramy.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: