Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

System Dolby trafi do komórek!

System Dolby trafi do komórek! - 4.8 out of 5 based on 4 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gierKoreański koncern LG wyposaży swoje multimedialne telefony komórkowe w nowy system dźwięku przestrzennego Dolby Mobile. LG co prawda nie jest pierwszym producentem komórek który zakupił licencje na Dolby Mobile, ale będzie pierwszym dostawcą telefonów z tym systemem przeznaczonych do sprzedaży na wszystkich rynkach świata.
Marka Dolby znana jest audiofilom, miłośnikom kina domowego i fanom gier komputerowych. Najnowszy produkt Dolby Laboratories to próba przeniesienia technologii dźwięku dookólnego do telefonów i innych urządzeń przenośnych. Dolby Mobile oprócz uprzestrzenniania przekazu, oferuje m.in. programy poszerzania bazy stereo, aktywnej kontroli głośności czy konwersji źródeł mono na 'pseudostereo'. 

Pierwszym telefonem z zaimplementowanym Dolby Mobile był Sharp SH905i oferowany w japońskiej sieci NTT DoCoMo. Modele komórek LG z logo Dolby pojawią się na rynku w IV kw. bieżącego roku.

źródło: www.idg.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: