Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Mojave - Vista wcale nie taka straszna?

Mojave - Vista wcale nie taka straszna? - 4.3 out of 5 based on 15 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

spolszczenia Mojave to nazwa kodowa nowej wersji systemu operacyjnego Windows, bezpośredni następca Visty, który ma rozwiązywać wszystkie problemy i niedociągnięcia aktualnego systemu - tak przynajmniej Microsoft mówił uczestnikom doświadczenia. W rzeczywistości Mojave to bezprecedensowy eksperyment, w którym udział wzięło ponad 120 użytkowników Windowsa, Linuksa i Mac OS X należących do najbardziej zagorzałych sceptyków i krytykantów Visty. Zamiast nowego systemu pokazywano im... właśnie Windows Vista. W trakcie 10-minutowej demonstracji i po niej kamery nagrywały reakcje i komentarze uczestników.

Eksperyment jest może nieco kontrowersyjny, ale efekt mówi sam za siebie. Zdecydowana większość uczestników była bardzo zadowolona z tego, co zobaczyli. Niektórzy po prostu nie umieli wyjść z podziwu, jaki postęp dokonał się od czasów Visty. Innym brakowało słów: wow, po prostu wow. Wszystkie te reakcje można obejrzeć w klipach wideo, które pojawiły się dzisiaj w witrynie projektu Mojave. 

Projekt był realizowany przez trzy dni w lipcu w San Francisco. Komputer, który był wykorzystywany do demonstracji to notebook HP Pavilon DV2000 z 2 GB pamięci RAM. Nie jest to wcale maszyna o bardzo wygórowanych możliwościach sprzętowych. Wytłumaczeniem takiego wyniku eksperymentu jest raczej fakt, że większość z tych, którzy najbardziej krytykują nowy system Microsoft po prostu go nie używało, a spora część nigdy nawet nie widziało w akcji. Microsoft zapowiada, że planuje wykorzystać wyniki eksperymentu w przyszłych kampaniach marketingowych Visty. Czy to doświadczenie zmieni wizerunek systemu?


Ciekawe co jeszcze M$ wymyśli, żeby tylko udowodnić ze Vista jest dobra ? Może zrobią test na psach ? Które będą wąchały notebooki z Linuksem i Vistą ? kolejna żenada w wykonaniu M$ :) Ciekawe ile się płaci ludzią żeby powiedzieli do kamery to co tylko zechcesz ? :P

źródło: www.dobreprogramy.pl
strona projektu: www.mojaveexperiment.com

 

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: