Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Microsoft stworzy własny PageRank

Microsoft stworzy własny PageRank - 3.7 out of 5 based on 6 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

Grupa badaczy z Microsoftu zaprezentowała pomysł o nazwie BrowseRank, który może w przyszłości zatrząść wyszukiwarkowym światem. Jak sama nazwa wskazuje, BrowseRank inspirowany jest współczynnikiem PageRank - czyli metodą, którą Google stosuje by oceniać wartość strony w skali od 1 do 10. Nie jest tajemnicą, że PageRank musi być brany pod uwagę przez każdą firmę, która zamierza zarabiać pieniądze w sieci. Ale, jak twierdzą badacze Microsoftu z Chin, algorytm PageRank posiada niedociągnięcia. Po pierwsze chodzi tu o łatwość z jaką można oszukać PageRank, poprzez dodanie strony do farmy linków. Drugą przyczyną jest brak informacji - PageRank nie pokazuje jak długo użytkownik był na stronie, ani czy jej zawartość okazała się dla niego przydatna.

 

I tu właśnie swojej szansy upatruje BrowseRank. Zamiast brać pod uwagę ilość linków prowadzących do strony (jak to robi PageRank), BrowseRank będzie rejestrował jak dużo czasu użytkownik poświęci na daną stronę. Innymi słowy - użytkownik zagłosuje na stronę ilością czasu jaki na niej spędzi. 

źródło: www.idg.pl 

Krótko mówiąc, Microsoft znów próbuje pokazać swój niezawodny, wręcz genialny sposób jak zbawiać świat poprzez zliczanie czasu spędzanego na danej stronie, co jest śmieszne. Dobrze że nie zajmują się tak gorliwie głodującymi w Afryce, bo pewnie śmiertelnośc by wzrosła o 100%, jak skuteczność ich własnego 'PageRank' :)  

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: