Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Bill Gates już nie najbogatszy?

Bill Gates już nie najbogatszy? - 3.6 out of 5 based on 30 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
cracki do gierBill Gates, założyciel Microsoftu od 13 lat utrzymuje się na czele listy najbogatszych ludzi na Ziemi publikowanej przez magazyn Forbes. Jeszcze w marcu na dorocznej liście zajmował pierwsze miejsce z majątkiem szacowanym na 56 mld USD, drugą pozycję okupował Warren Buffett na trzeciej znajdował się natomiast meksykański gigant telekomunikacyjny Carlos Slim Helu z aktywami szacowanymi na 49 mld.

Wszystko wskazuje jednak na to, że nadszedł koniec trzynastoletniego status quo. Już w kwietniu Forbes informował o wzroście wartości aktywów Carlosa Slima oraz zajęciu kosztem Buffeta pozycji najbogatszego po Billu Gatesie człowieka na naszym globie. To jednak nie koniec wspinaczki Slima, wg najnowszych analiz jego majątek szacuje się na niemal 68 mld dolarów, co stawiałoby go na pierwszym miejscu wśród najbogatszych z przewagą 9 mld dolarów nad Gatesem.

Człowiek, który zdetronizował (być może jedynie tymczasowo ponieważ wartości aktywów są związane z wahającymi się kursami akcji) Billa Gatesa, jest synem libańskiego emigranta. Budowę wielkiej fortuny rozpoczął w 1990 roku gdy kupił prywatyzowanego meksykańskiego operatora telefonicznego - Telmex.

Warto zaznaczyć, że obaj liderzy mocno uszczuplili swoje majątki działaniami charytatywnymi - Slim w ostatnich latach przekazał 4 mld dolarów na akcje związane z edukacją i zdrowiem oraz odbudową zabytkowej części miasta Meksyku. Założyciel Microsoftu przeznaczył natomiast na fundację Melindy i Billa Gatesów około 30 mld dolarów.

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: