Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Europa walczy z iTunes

Europa walczy z iTunes - 4.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gierKomisja Europejska wypowiedziała wojnę największemu sklepowi muzycznemu w internecie - iTunes. Bruksela uważa, że sklep, utworzony przez producenta odtwarzaczy iPod - Apple i koncerny muzyczne, które podpisały z nim umowę, łamią unijne prawo. Komisja zakwestionowała obostrzenia wprowadzane przez Apple iTunes. Europejczycy mogą kupować w tym sklepie internetowym, ale tylko na terenie kraju zamieszkania
I tak na przykład Belg, który ma kartę kredytową wydaną w Belgii, może kupować płyty tylko u siebie, ale już nie może w sklepie na terenie Wielkiej Brytanii. Rzecznik Komisji Jonathan Todd powiedział, że taka sytuacja jest niedopuszczalna. Jego zdaniem, obywatele Unii Europejskiej powinni mieć możliwość robienia zakupów w dowolnym sklepie internetowym, by zachować swobodę wyboru produktu i ceny. "Obecnie jest to niemożliwe” - dodał rzecznik.
Teraz firma Apple ma 2 miesiące na odpowiedź na zarzuty Komisji o łamanie unijnego prawa. Popularny sklep muzyczny iTunes jest na razie niedostępny w nowych krajach Unii, w tym także w Polsce.

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: