Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Nowa Opera 9.10 z ochroną przed oszustwami

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
opera Dziś, oficjalnie pojawiła się najnowsza wersja darmowej przeglądarki Opera o symbolu 9.10. Oprócz poprawek dotyczących bezpieczeństwa oraz funkcjonalności, Opera 9.10 zawiera także nową funkcję zabezpieczenia antyphishingowego opartą na technologiach firm GeoTrust oraz PhishTank.
Ochrona przed oszustwami nowej Opery działa w czasie rzeczywistym i ostrzega użytkowników tej przeglądarki o wejściu na podstawione, fałszywe strony, a także na strony, które nie zostały zweryfikowane ani jako fałszywe, ani jako wiarygodne.

Znak zapytania w pasku adresu oznacza, że strona, na której przebywamy, nie jest zweryfikowana. Wykrzyknik pojawi się wtedy, kiedy odwiedzana przez nas witryna jest dziełem oszustów.

Należy odnotować, że ochrona antyphishingowa jest domyślnie wyłączona. Osoby, które chcą z niej korzystać mogą ją uruchomić poprzez kliknięcie w znak zapytania w pasku adresu, a następnie w zakładce "Ochrona przed oszustwami", na samym dole należy kliknąć w pusty kwadracik opisany "Włącz ochronę przed oszustwami".

W nowej wersji programu zmieniono ponadto format przechowywania danych Menedżera haseł. Naprawiono też błąd związany z opóźnieniem wprowadzania hasła głównego, który był przyczyną niestabilności klienta poczty e-mail Opery. Usunięto też wiele innych błędów związanych ze stabilnością, występujących m.in. w przypadku korzystania z poczty Gmail oraz Google Maps.

Poprawiono też opcję anulowania pobierania torrentów i udoskonalono obsługę formularzy logowania w przypadku, gdy użytkownik posiada wolne łącze internetowe.

Webmasterzy docenią zapewne fakt, że poprawiono wydajność wyświetlania elementów mających zdefiniowane właściwości :focus oraz :hover oraz usunięto problem dotyczący przezroczystości odnośników posiadających zagnieżdżone obrazki.

Pełną listę zmian w języku polskim znajdziecie na stronie http://operapl.net prowadzonej przez polskich użytkowników Opery.

Źródło: di.com.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: