Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Wrzesień miesiącem afer w mediach

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
We wrześniowym rankingu "Najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce" Instytutu Moniotorowania Mediów na prowadzenie powróciła "Gazeta Wyborcza". Wśród stacji radiowych na prowadzeniu jest Radio Zet, wśród stacji telewizyjnych - TVN.
Wrześniowym zwycięzcą zestawienia została "Gazeta Wyborcza" (1259 powołań), powróciwszy na pierwszą lokatę po trzymiesięcznej przerwie. Cytowano ją najczęściej w przeglądach prasy, a także w kontekście polityki i tzw. "afery taśmowej". "Rzeczpospolita", z 1111 powołaniami, spadła na drugie miejsce w rankingu. Również ten dziennik najczęściej przywoływano w związku z polityką oraz ekonomią, rynkiem i finansami. "Gazeta Wyborcza" była w ubiegłym miesiącu nie tylko medium najczęściej cytowanym, ale i medium najchętniej cytującym inne środki masowego przekazu.

"Życie Warszawy" nieznacznie, bo o 4 powołania, wyprzedziło "Dziennik". Awans tej gazety regionalnej przed ogólnopolską nastąpił głównie dzięki dużej liczbie powołań w kontekście polityki i publikacji na temat J. Kuronia. "Dziennik" natomiast cytowano najczęściej w materiałach poświęconych polityce i aferze Gudzowaty-Miller.

Wysokie piąte miejsce telewizji TVN wiąże się w dużym stopniu z publikacją nagrań, na których posłowie A. Lipiński i W. Mojzesowicz usiłowali nakłonić posłankę R. Beger do przejścia z Samoobrony do PiSu. TVN, wrześniowy lider pośród stacji telewizyjnych, wyraźnie dystansuje zwycięzcę z poprzedniego miesiąca, Telewizję Trwam, która nie znalazła się w pierwszej piętnastce cytowanych mediów.

Na pozycję lidera wśród stacji radiowych i do czołówki zestawienia powróciło Radio Zet - w ubiegłym miesiącu stacja ta znalazła się poza pierwszą piętnastką. Na czołowe miejsce pośród portali internetowych powrócił również Onet.pl, wyprzedzając Interię.pl

We wrześniu wśród tygodników opinii pierwszą pozycję obronił "Wprost", zaś najczęściej cytowanym dziennikiem biznesowo-ekonomicznym została "Gazeta Prawna". Wyjątkowo zacięta była rywalizacja tabloidów - ostatecznie wygrał ją "Super Express", przywoływany w innych mediach o 5 razy częściej niż "Fakt".

83 proc. powołań dotyczyło mediów ogólnopolskich, a pozostałe 17 proc. - lokalnych. Najwięcej cytatów z mediów lokalnych pochodziło z województwa mazowieckiego, gdzie liderem pozostaje "Życie Warszawy".

Wrzesień okazał się kolejnym "aferalnym" miesiącem. Media podejmowały temat afery podsłuchowej, afery taśmowej, afery wokół PZPN i afery sędziowskiej, afery wokół PZU, afery wokół WSI, afery Gudzowaty-Miller, afery związanej z publikacją Życia Warszawy o J. Kuroniu i innych, mniejszych spraw.

Źródło: Media2.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: