Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Uwaga na "oferty" w postaci faktur TP

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
Firma o nazwie Publikacje Polskiej Telefonii (PPT) rozsyła pocztą swoje oferty w postaci blankietów łudząco podobnych do rachunków telefonicznych TPSA. Osoby nieostrożne mogą "odruchowo" zapłacić rachunek i stracić pieniądze.
PPT poprzez swoje blankiety namawia klientów na wpłatę 387,35 zł w zamian za umieszczenie numeru i danych klienta w internetowej książce telefonicznej. Na rzekomym rachunku telefonicznym podany jest nawet termin płatności, do którego należy dokonać wpłaty. Informacja o szczegółach oferty została dodana drobnym drukiem.

Na stronie firmy Polskie Książki Telefoniczne, która zapewnia, że z PPT nie ma nic wspólnego, pojawiło się ostrzeżenie wraz z fotografią przedstawiającą ofertę firmy PPT "udającą rachunek".

Jak zauważa jeden z użytkowników Chojnickiego Forum, na którym także pojawiło się ostrzeżenie, opłacenie pseudo faktury to nie tylko strata pieniędzy, ale również zgoda na to, że firma ta pobierze opłaty w kolejnych miesiącach, a umowa zawarta na 12 miesięcy zostanie przedłużona na kolejny rok jeśli nie zostanie pisemnie wypowiedziana!

Jak podaje Gazeta.pl, firma Ditel, która jako jedyna wydaje dla TP książki telefoniczne, złożyła zawiadomienie o przestępstwie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Telekomunikacja wystąpiła przeciwko PPT z pozwem o naruszenie praw autorskich, które dotyczą wzorów rachunków.

Źródło: di.com.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: