Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

10 najczęściej używanych haseł

10 najczęściej używanych haseł - 4.0 out of 5 based on 18 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
spolszczenia do gierProblem bezpieczeństwa haseł był poruszany wielokrotnie, mimo to nadal z niewiadomych przyczyn uwielbiamy korzystać ze zbyt prostych haseł. Nie do końca wiadomo czym to jest spowodowane (wygodą, lenistwem, kiepską pamięcią?). Najgorzej jednak, gdy wszędzie posługujemy się jednym i tym samym hasłem - przy logowaniu do systemu, do komunikatora, poczty elektronicznej, konta bankowego.

Różne są teorie odnośnie tworzenia silnego hasła, najczęściej tego typu hasło składa się z: z ciągu cyfr, wielkich i małych liter, znaków specjalnych - a to wszystko w miarę losowej kolejności, przy zachowaniu odpowiedniej długości takiego tworu (najlepiej 8 i więcej znaków).

Jak wygląda lista (najgłupszych?) 10 haseł wykorzystywanych w komputerach?

  1. password
  2. 123456
  3. qwerty
  4. abc123
  5. letmein
  6. monkey
  7. myspace 1
  8. password 1
  9. blink182
  10. (Twoje pierwsze imię)

Mam nadzieje, że niczyje hasło nie znalazło się na tej liście, a jeżeli tak - wiadomo co należy zrobić. Jeśli ktoś ma problemy z zapamiętywaniem haseł, to warto skorzystać z odpowiednich menedżerów haseł, które rozwiążą ten problem.

Źródło: vbeta.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: