Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Największe wpadki technologiczne 2007

Największe wpadki technologiczne 2007 - 4.2 out of 5 based on 36 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)
swiat_ziel.gif Oto, naszym zdaniem, największe niewypały 2007 roku:
 • DDR3 – standard drogi i… powolny. Kto ma ochotę na pamięć, której tańsza i starsza wersja jest wydajniejsza?
 • Rewolucja VoIP – według szumnych zapowiedzi (przyznajemy, naszych również) miała zmienić świat w dziedzinie telekomunikacji. Tymczasem pozostała nieźle sprzedającą się ciekawostką. Przyczyniła się do tego niemożność spełnienia rządowych wymagań (ogólnodostępny numer alarmowy), brak jakichkolwiek skutecznych zabezpieczeń połączenia, niska jakość transmitowanego głosu oraz kłopoty z faksowaniem
 • Safari – legendarna przeglądarka Apple’a w wersji dla Windows okazała się być jeszcze gorsza od Internet Explorera, i to na rynku, który ma już Operę i Firefoksa.
 • Mac OS X Leopard – miał to być Vista-killer, tymczasem, pomimo lepszej funkcjonalności i większej wygody od produktu Microsoftu (który na dodatek pomimo wielu ciekawych rozwiązań spotkał się z wyjątkowo złym przyjęciem przez klientów, co znacznie powinno było ułatwić zadanie Apple’owi) , system okazał się dziurawy jak ser szwajcarski, a także zwyczajnie wadliwy (problemy z urządzeniami we/wy, siecią, itd.). Pomimo to system sprzedał się bardzo dobrze, warto też dodać, że Apple wciąż intensywnie łata swój produkt. Podobnie jak Microsoft swoją Vistę.
 • E-śmieci. W samych tylko Stanach Zjednoczonych w śmietniku znalazło się 2 miliony ton elektronicznych odpadów. Ubiegły rok pobił pod tym względem wszelkie rekordy.
 • Wojna formatów Blu-ray kontra HD DVD która właściwie nikogo nie obchodzi poza producentami.  My tylko czekamy, aż wreszcie nie będziemy musieli się zastanawiać który odtwarzacz kupić.
 • DirectX 10 – miało być mnóstwo gier na Vistę, pojawiło się raptem kilka, działających z prędkością naćpanej dżdżownicy pełzającej pod górkę i wyglądających podobnie do znacznie szybciej działających tytułów pod DirectX 9. Co się stało z ośmiokrotnym wzrostem wydajności i olśniewającą grafiką?
 • Games for Windows Live – kolejna wpadka Microsoftu. Miał powtórzyć sukces Xbox Live, wyszło jak zawsze. Niewygodna obsługa i niska funkcjonalność. Microsoft miał wiele wzorców do naśladowania, jak Steam czy GameSpy Arcade. Jednak uparcie nie chce ratować swojego serwisu.
 • Nowe procesory AMD. Ale które? Barcelona? Phenom? Tak słabo wypadających procesorów na tle dynamicznie rozwijającej się konkurencji nikt się nie spodziewał. W przyszłym roku ma mieć premierę nowa linia procesorów. Zobaczymy…
 • Powrót trendu na winienie gier komputerowych za całe zło tego świata. Media, Jack Thompson, Hillary Clinton, Arnold Schwarzenegger i inni zapomnieli, co oznacza dobre wychowywanie potomstwa i postanowili obwinić za wszystko przemysł rozrywki elektronicznej. Wczoraj Beatlesi, dziś gry komputerowe, jutro…?

  Źródło:
  chip.pl

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie: