Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Silkroad Online - recenzja gry

Silkroad Online - recenzja gry - 4.1 out of 5 based on 22 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

recenzja.gry.SilkRoad.OnlineSilkroad Online - recenzja gry


Piękne widoki mistycznego Dalekiego wschodu i Konstantynopola będącego centrum Europy. Świat pełen potworów ale również bogactw które czekają na najbardziej wytrwałych. Zdobywaj bogactwa jako Kupiec, Złodziej lub Łowca. Jeśli nie kusi Cię sława ..Walcz! I pokaż światu swoją moc.

 

Świat Gry
Część zachodnią świat gry stanowi Europa a wschodnią Azja. Dwa kontynenty nie tylko różni krajobraz lecz techniki Walki, Potwory, Ubiór… itp. Twórcy gry wprowadzili możliwość płynięcia z Europy do Azji. Nic nie stoi na na przeszkodzie by przy odpowiednim poziomie doświadczenia zwiedzić cały świat. A warto bo widoki są naprawdę świetne. Bardzo często się zatrzymuje i podziwiam widoki.

 

O nie… za daleko. Dalej nie idę.
Owszem.. pomimo iż świat jest piękny to jest też duży. Pokonywanie dużych odległości może być strasznie denerwujące i zniechęci do grania. W grze od 10 poziomu mamy możliwość zakupienia konia dzięki któremu poruszamy się znacznie szybciej. Im wyższy mamy poziom tym lepszego dostajemy konia który ma więcej życia i biega szybciej. W grze są też ine zwierzęta jak strusie i Tygrysy na których można podróżować. Dla początkujący czyli od poziomu 1-20 przewidziano system teleportacji w dwie strony. Mianowicie możemy użyć zwoju by po kilku sekundach znaleźć się wmieście i możemy też wrócić do tego miejsca z którego się teleportowaliśmy u odpowiedniej osoby. Również można wrócić do miejsca gzie zginęliśmy ostatnio. Niestety na kilka poziomów przypada określona ilość teleportacji. A powyżej 20 poziomu nie możemy już wracać do miejsca gdzie zginęliśmy lub teleportowaliśmy się.

Postacie, moce, style walk
 

 
 
 
 
 
 
 
 

Jak już wspomniałem w grze istnieje możliwość gry Europejczykiem lub Azjatą.Jako Europejczyk mam możliwość walki mieczem z tarczą która zapewnia nam większą ochronę, mistrzem toporów który zadaje silne i błyskawiczne ataki dwoma toporami, łucznikiem który walczy na dystans, klerykiem który lecz i błogosławi, i najpotężniejszą postacią czyli magiem. Należy się pogodzić z tym że nieraz spotkamy magów którzy jednym ciosem kładą wszystko . Mag to najpotężniejsza postać w Europie i w grze ma silne ataki magiczne ale obronę niewielką.Europejscy wojownicy walczą raczej na zasadzie dużej ilości siły i potężnych uderzeń bronią.Azjatyccy wojownicy mogą posługiwać się ostrzem i tarczą wprowadzając szybkie ciosy, długą włócznią którą uderzają szybko podczas normalnych ataków a powoli gdy kumulują swą siłę na atakach specjalnych. Dostępny jest też łucznik.Azjatów różni od Europejczyków fakt że dodatkowo poza ciosami związanymi z bronią używają Magii.Potrafią zaklinać swe ciało by zwiększyć odporność lub siłę ataku. Magia dzieli się na trzy żywioły Ogień, Piorun, Lód. Każdy żywioł daje nam inne moce. Nic więc nie stoi na przeszkodzie by stworzyć potężnego wojownika i zakląć jego broń ogniem który zwiększy siłę ataku.

Ja się boje.. tam są potwory.

 

 

Na każdym kroku będziemy spotykać różne bestie. Każde na innym poziomie doświadczenia. Można by rzec że świat gry podzielony jest na strefy poziomowe. W każdym miejscy możemy spotkać monstra o różnym poziomie. Występują różne odmiany potworów tego samego typu. Np. tygrys: jedna odmiana jako ogólnie tygrys, druga jako czempion czyli silniejsza wersja generalnego tygrysa, Gigant –sama nazwa mówi za siebie i stworki oznaczone jako Party czyli bardzo silnego przeinaczone do wali drużynowej.

 
 

Bo w kupie siła.

 

I teraz należy przejść do sedna sprawy. Jak wiadomo gra ta jest z gatunku MMO. Czyli Masywne ilości ludzi online. Możemy wraz spotkanymi osobami tworzyć tzw.: party. Czyli tworzymy drużynę kilu osób i wspólnie walczymy z potworami. Ciekawym rozwiązaniem party jest wspólne dzielenie się doświadczeniem, tak więc jeśli w ośmiu walczymy z jednym potworem doświadczenie z niego odpowiednio zostanie wydzielone dla walczących. Party stanowi tzw.: Expienie czyli możliwość by słaby gracz przyłączył się do silnego i silny gracz zabijając potężne potwory daje duże ilości doświadczenia słabszemu.

 

Drugim zgromadzeniem jest Gildia. Max osób w gildii to aż 20 osób. Osoby te zazwyczaj pomagają sobie, dzielą się doświadczeniem, prowadzą handel. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę z innym . Istnieje możliwość prowadzenie wojen z innymi gildami.

 
 
 
 

Kilka słów od autora recenzji
W grze znajdziemy wiele więcej świetnych rzeczy. Gra jest naprawdę Dobra. Świetna grafika 3D przykuwające oczy efekty i przyjemne dźwięki. Gra  jest cały czas ulepszana. Pragnę też wspomnieć że kiedyś nie było Europy w Silkroadzie, tak więc nie wiadomo co autorzy jeszcze nam zaoferują.

 
 

Uwielbiam RPG-i tak więc szczerze polecam tą grę. Gra jest w pełni darmowa ale można kupować bonusy za pieniądze.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podsumowanie
Gra bardzo udana. Warta sprawdzenia. Przyciąga na długie godziny. Bo z tego w końcu słyną gry MMO.

Plusy
-piękne krajobrazy
-świetne efekty
-możliwość poznania innych ludzi
-długie godziny grania

 

 

 
 
 
 

Minusy
-
Ciężko czasami dostać się na serwer na którym gramy
-Zdarzają się długie Lagi
-Długi czas zdobywania doświadczenia

 

 

 
 
 
 
 

Testowane na
Pamięć Ram:  1 GB
Procesor: 1.5 Ghz
Karta Graficzna: Radeon 9550 128Mb
Łącze: 1 Mb za dnia i 2 Mb w nocy

 

 

 

Informacje o grze

 
 


                                          Minimum                                                                                         Zalecane

 

Procesor                             800 MHz                                                                                            2.4 GHz

 

Ram                                      256 Mb                                                                                             512 Mb

 

Grafika                                GeForce 2 lub ATi 9000                                                                GeForce FX 5600 lub ATI9500

 

Dźwięk                                Kompatybilny z DX9                                                                      Kompatybilny z DX9

 

Dysk Twardy                     4 Gb                                                                                                    4 Gb

 

System                                                                               98,Me,2000,Xp,Vista

 

 

 

      

 

Recenzja napisana przez użytkownika Vortalu:
Dariusz

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie:

Sonda

Smog w Polsce to