Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Opera PL (stara wersja 12.18)
POBIERZ

Zdjęcie:

Opis:

Opera 12.18 - to najszybsza przeglądarka internetowa na świecie! Opera to najpopularniejsza po Firefoksie i Internet Explorerze przeglądarka internetowa, której znakiem rozpoznawalnym jest pełna zgodność z rekomendacjami W3C oraz spora funkcjonalność zaraz po instalacji. Przeglądarka ma stałą oddaną społeczność skupioną wokół niej. Operę charakteryzuję wysoka wydajność zarówno silnika renderowania strony jak również silnika JavaScript, co przekłada się na szybkość działania aplikacji internetowych.

Funkcjonalność
Użytkownikowi po instalacji oddawany jest w pełni funkcjonalny program do przeglądania zasobów Internetu. Oferuje on możliwość przeglądania stron w kartach, blokowania wyskakujących okien czy obsługę gestów myszy. W program wbudowany został klient poczty elektronicznej oraz grup dyskusyjnych. Co ciekawe Opera posiada również klienta IRC. Nowe wersje Opery prezentują odświeżony, minimalistyczny i konfigurowalny interfejs nakierowany jest na niskie użycie powierzchni ekranu. Opera posiada ekran szybkiego wybierania stron. Dzięki niemu użytkownik może szybko trafić na swoje ulubione strony. Podobnie jak Firefox, Opera posiada zintegrowanego menadżera pobierania plików który obsługuje wznawianie pobierania po np. awarii połączenia internetowego. Tym co wyróżnia Operę to to, że potrafi również pobierać pliki za pomocą protokołu BitTorrent.

Opera jest programem przyjaznym osobom niepełnosprawnym. Przeglądarką można sterować przy pomocy poleceń głosowych, posiada ona również wbudowaną funkcję lektora. Od wersji 10.10 Opera zawiera Unite – innowacyjny system publikowania własnych treści w Internecie, w ramach którego udostępniła 6 usług: 'File Sharing' do udostępniania plików, 'Fridge' pozwala na zostawianie notatek właścicielowi komputera, 'Media Player' udostępni materiały multimedialne, 'Photo Sharing' pozwoli na przeglądanie materiałów graficznych, 'The Lounge' daje możliwość rozmowy pomiędzy zaproszonymi użytkownikami a usługa 'Web Server' pozwoli na proste uruchomienie serwera www. Wartym uwagi jest fakt, że Opera Unite nie ogranicza programisty w tworzeniu nowych usług. W oparciu o te, które już istnieją możliwe stanie się stworzenie np. własnego silnika blogowego w oparciu o JavaScript, CSS oraz HTML5.

Dzięki Operze możliwe stało się również proste tworzenie widżetów na pulpit, podobnych do tych, które pojawiły się w Windows Vista i Windows 7. Opera umożliwia również synchronizację danych profilu użytkownika (zakładki, ustawienia szybkiego wybierania, notatki) pomiędzy kilkoma instalacjami przeglądarki, jak również synchronizację z mobilnymi wersjami Opery. Do skorzystania z niektórych funkcji przeglądarki wymagana będzie rejestracja w serwisie MyOpera. Wartą uwagi funkcją jest Opera Turbo, znana częściej z mobilnych wersji Opery, przydatna użytkownikom mobilnego i wolnego Internetu. Pozwala ona na wczytanie wcześniej skompresowanych, w obniżonej jakości elementów graficznych strony i w efekcie szybsze i oszczędniejsze dla kieszeni wczytanie strony internetowej. W trybie Turbo wszystkie animacje Flash nie są ładowane do czasu kliknięcia w przycisk odtwarzania.

Rozmiar:
13 MB
Pobrań:
0
Licencja:
Plik pobierasz z zewnętrznego źródła. Nasz serwis nie ponosi za niego odpowiedzialności!
Wersja:
12.18 PL
Autor:
Opera Software ASA
Strona WWW:
Odwiedź stronę
Data dodania:
11 Aug 2017
Ocena:
Głosów:0