Program do Identyfikacji sprzętu.

<<

dariusz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 464

Dołączył(a): 28 sty 2006, 16:35

Lokalizacja: Nojewo

Post 13 lis 2006, 21:27

Program do Identyfikacji sprzętu.

EVEREST Home Edition 2.20 Obrazek

Obrazek

EVEREST Home Edition to znakomity program wyświetlający informację o systemie. Alicja wyświetla nam szczegółowe informacje na temat konfiguracji sprzętowej (płyta główna, procesor, dysk twardy, karta graficzna itd.) i systemowej komputera. Program posiada wbudowany moduł diagnostyczny, dzięki któremu przetestujemy szybkość naszej pamięci. EVEREST Home Edition jest kontynuacją popularnego niegdyś programu AIDA32.

Darmowa wersja oznaczona numerkiem 2.20 nie jest już rozwijana przez producenta.

  Kod:
http://www.programs.pl/pobierz,305.html
Nvidia 9200 512 Mb, Intel Dual Core 2Ghz, Hdd 320 Gb, 4 Gb DDR 2 Ram.
<<

Iudex

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 491

Dołączył(a): 8 lis 2005, 21:54

Post 13 lis 2006, 21:32

Re: Program do Identyfikacji sprzętu.

Szerszy opis:
Opis:
EVEREST Home Edition jest oprogramowaniem darmowym1 dla użytkowników domowych, wykorzystującym znakomitą technologię EVEREST. Oferuje ono najdokładniejsze na świecie funkcje informacji o systemie i diagnostyki systemu, w tym funkcje interaktywne, testy wydajności pamięci, monitorowanie sprzętu oraz podstawowe informacje sprzętowe.


Informacje sprzętowe

- Płyta główna i procesor
Precyzyjne, podstawowe informacje o płycie głównej, procesorze i BIOS-ie, w tym szczegółowe dane zestawu układów scalonych, lista aplikacji zarządzania siecią (DMI), dane konfiguracji portu grafiki z akceleracją (AGP), lista modułów pamięci SPD (serial presence detect), dane synchronizacji DRAM oraz obsługa zestawu instrukcji procesora.

- Karta graficzna i monitor
Szczegółowe informacje o karcie graficznej, sterownikach grafiki i monitorze, w tym informacje o specyfikacji DDC, numer seryjny monitora i wykrywanie obsługiwanych trybów, podstawowe dane o procesorze grafiki, lista funkcji OpenGL i Direct3D.

- Urządzenia pamięci masowej
Informacje o wszystkich twardych dyskach stacjach dysków optycznych, w tym automatyczne wykrywanie urządzeń ze zintegrowaną elektroniką kontrolera (IDE), monitorowanie stanu dysku S.M.A.R.T., lista urządzeń ASPI SCSI i informacje o partycjach.

- Karty sieciowe, multimedia, urządzenia wejściowe
Wyczerpujące informacje o kartach sieciowych, dźwiękowych, klawiaturze, myszy i kontrolerach gier, w tym wykrywanie adresu NIC MAC, lista adresów IP i systemów DNS, monitorowanie ruchu w sieci, informacje o DirectSound, DirectMusic i DirectInput.

- Pozostały sprzęt
Informacje o urządzeniach PCI, Plug & Play, PCMCIA i USB, porty komunikacyjne, informacje o zarządzaniu energią, lista zasobów sprzętowych, informacje o drukarkach.Informacje o oprogramowaniu

- System operacyjny
Szczegółowe informacje o systemie Windows, w tym data instalacji systemu operacyjnego i klucz produktu, lista usług i sterowników systemowych, informacje o procesach, lista zainstalowanych programów korygujących, lista zmiennych środowiskowych, lista folderów systemowych i zawartość plików systemowych.

- Serwer i wyświetlanie
Informacje o współużytkowanych zasobach sieci, lista użytkowników i grup, lista zalogowanych użytkowników, lista czcionek i szczegóły konfiguracji pulpitu Windows.

- Praca w sieci
Duża ilość informacji o stanie pracy w sieci, zdalny dostęp i konta e-mail, zasoby sieci i ustawienia Internetu.

- Zainstalowane oprogramowanie
Szczegółowe informacje o zainstalowanym oprogramowaniu, zaplanowanych zadaniach, programach uruchamiania i rozwiązaniach antywirusowych.Diagnostyka

- Monitorowanie sprzętu
Dane z czujników, w tym temperatura systemu i procesora, stan wiatraka, kontrola napięcia w procesorze, porcie grafiki z akceleracją (AGP) i pamięci DRAM, stan dysku S.M.A.R.T.

- Testy wydajności
Pomiar prędkości odczytu i zapisu pamięci ze szczególnym uwzględnieniem podsystemu pamięci i pamięci podręcznej, w tym zestawienie rzeczywistej wydajności z danymi innych systemów.

- Wskazówki i sugestie
Identyfikacja ewentualnych konfliktów konfiguracji sprzętu i oprogramowania oraz problemów związanych z kompatybilnością.Raporty

- Kreator raportów
Pliki raportów systemowych można łatwo generować wykorzystując fabrycznie skonfigurowane profile raportów lub samemu wybierając dane do raportu.

- Formaty raportów
Trzy różne formaty plików raportów: zwykły tekst, dostosowywany HTML i unikatowy MHTML. Raporty MHTML zawierające ikony idealnie nadają się do wydruków.

- Drukowanie i wysyłanie raportów pocztą elektroniczną
Wbudowany klient poczty e-mail wykorzystujący protokół SMTP, także obsługa protokołów MAPI i Outlook. Funkcje szybkiego podglądu i bezpośredniego druku raportów oparte o technologię przeglądarki IE4+.
<<

Lucas McFly

Avatar użytkownika

VIP

Posty: 290

Dołączył(a): 19 paź 2005, 21:06

Post 13 lis 2006, 23:34

Re: Program do Identyfikacji sprzętu.

Link do najnowszej wersji jaka istnieje na dzien dzisiejszy v 3.50.794 Beta

http://www.lavalys.com/beta/everestulti ... jkmf1x.zip
<<

Nivener

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 549

Dołączył(a): 19 sty 2006, 19:44

Post 14 lis 2006, 16:08

Re: Program do Identyfikacji sprzętu.

Osobiście polecam program AIDA32: http://www.strefasoftu.net/index.php?si ... ngle&id=63
sprawdzony i jestem z niego zadowolony :D
Ostatnio edytowano 14 lis 2006, 16:13 przez Nivener, łącznie edytowano 1 raz
<<

adammoz

Post 14 lis 2006, 16:46

Re: Program do Identyfikacji sprzętu.

EVEREST jest bezposrednim nastepca AIDY. AIDA na moim kompie nie wykrywala juz paru podzespolow, a EVEREST wszystkie, polecam ten drugi program, jest duzo bardziej aktualny.

Powrót do Programy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Forum phpBB v2012