Najlepsze programy PC - niezbędnik komputerowca!

Czy poniższa lista programów jest Ci pomocna?

Tak
15
83%
Nie
3
17%
 
Liczba głosów : 18
<<

Maciek

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3515

Dołączył(a): 5 lut 2005, 13:49

Post 17 lip 2008, 18:40

Najlepsze programy PC - niezbędnik komputerowca!

NIEZBĘDNIK KOMPUTEROWCA :ok:

Nie wiesz jaki darmowy program zainstalować? Wybraliśmy za Ciebie najlepsze programy!

........[AKTUALIZACJA: 10.01.2011]........


BEZPIECZEŃSTWO (po pierwsze!)
1. Przeglądarka internetowa

Opera
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://www.opera.com
ObrazekNajlepsza przeglądarka pod względem ilości funkcji i szybkości. Inne przeglądarki nie posiadają tyle funkcji jak Opera m.in. menedżer pobierania plików, obsługa IRC, klient poczty, wbudowane zakładki, RSS, pobiera pliki torrent, możliwość otwierania kilku stron w jednym oknie, sesje, notatnik, i dużo więcej!
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... ra-pl.html

2. Antywirus i Zapora ogniowa (firewall)

Comodo Internet Security PL
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://www.comodo.com/
ObrazekComodo Internet Security to bezpłatny pakiet zabezpieczający składający się z cenionej przez wielu użytkowników na świecie zapory systemowej Comodo Firewall Pro i programu antywirusowego Comodo AntiVirus. Firewall oferowany przez pakiet Comodo Internet Security zapewnia ochronę komputera dzięki funkcji monitorowania uruchamianych aplikacji (baza programu posiada ponad 10 000 rozpoznawanych programów), sieci (protokoły, pakiety) oraz opcji zaawansowanej analizy działania programów. Program antywirusowy Comodo AntiVirus poza funkcją ochrony w czasie rzeczywistym oferuje również ciekawy moduł odpowiedzialny za blokowanie dostępu do niektórych elementów znajdujących się w systemie w tym ważnych folderów startowych, lokalizacji systemowych czy kluczy w rejestrze. Dodatkowym walorem aplikacji jest niskie wykorzystywanie zasobów systemowych oraz możliwość definiowania bezpiecznych aplikacji.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... ty-pl.html


4. Usuwanie Spyware i Adware

Spybot - Search & Destroy
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://www.safer-networking.org/pl/
ObrazekBardzo dobry program do wyszukiwania i usuwania komponentów szpiegujących typu spyware, dialerów, keyloggerów itp. Zawiera więcej sygnatur komponentów niż najpopularniejszy Ad-aware dzięki czemu jest skuteczniejszy w ich usuwaniu. Umożliwia archiwizację dokonanych zmian jeżeli przez pomyłkę usuniemy "dobry" komponent. Na duże plusy programu należy zaliczyć interfejs w języku polskim oraz możliwość aktualizacji definicji komponentów przez Internet.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... stroy.html

Malwarebytes Anti-Malware
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://www.malwarebytes.org/
ObrazekMalwarebytes Anti-Malware to skuteczny skaner wykrywający i usuwający różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie w tym wirusy, robaki, trojany, rootkity, dialery i oprogramowanie szpiegujące. Program jest bardzo prosty w obsłudze, oferuje dwa tryby skanowania (szybki i pełny). Codziennie pobiera aktualizacje, może funkcjonwać jednocześnie z innymi programami zabezpieczającymi. Wersja bezpłatna nie jest wyposażona w stałą, rezydentną ochronę (Realtime Protection Module), wersja płatna dodatkowo wyposażona została w moduł planowania skanowania i aktualizacji.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... lware.html

Obsługa dokumentów

OpenOffice.org
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://pl.openoffice.org/
ObrazekOpenOffice.org to niezależna kompilacja najnowszej wersji w pełni darmowego pakietu OpenOffice, rozpowszechnianego na zasadach Open Source. Jest to jeden z najpoważniejszych (obok płatnego pakietu StarOffice) konkurentów MS Office. W skład pakietu wchodzą niezależne aplikacje: procesor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, moduł bazodanowy Base, program graficzny Draw, a także program do tworzenia prezentacji Impress. To co od razu rzuca się w oczy w edycji 3.0 to nowe Start Center, nowe ikonki oraz kontrolka zoomu na pasku stanu. Edytor tekstu, Writer, umożliwia wyświetlanie wielu stron podczas edycji oraz udoskonalone tworzenie notatek. Calc posiada nowy komponent, pozwalający wybrać optymalną wartość komórki, bazując na wartościach innych komórek. Dodano możliwość pracy grupowej nad arkuszami, w tym obsługę do 1024 kolumn. Udoskonalono opcje optymalizacji przy użyciu narzędzia Solver, umożliwiającego rozwiązywanie równań z wieloma nieznanymi zmiennymi.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... .0-pl.html

PDF-XChange Viewer
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://www.docu-track.com
PDF-XChange Viewer jest alternatywną wobec Adobe Reader przeglądarką plików PDF. Poza standardowymi możliwościami takimi jak przeglądanie, drukowanie, kopiowanie i przeszukiwanie dokumentów aplikacja udostępnia użytkownikom możliwość wzbogacania plików PDF o dodatkowe treści. Do przeglądanych materiałów możemy dodać własne teksty, ramki, strzałki, komentarze, odręczne zapiski, wirtualne pieczątki lub dowolne kształty geometryczne. PDF-XChange Viewer umożliwia także wyróżnienie fragmentów oryginalnego tekstu tłem, podkreśleniem lub przekreśleniem jednak nie jest w stanie zmodyfikować pierwotnej treści pliku. Ponadto aplikacja potrafi tworzyć od podstaw nowe pliki PDF poprzez zastosowanie dostępnych narzędzi edycyjnych jednak powstałe w ten sposób dokumenty opatrzone są reklamą zachęcającą do zakupu płatnej wersji programu.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... iewer.html

Program do nagrywania płyt CD\DVD

CDBurnerXP
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://www.cdburnerxp.se
ObrazekCDBurnerXP to darmowa aplikacja oferująca wszystko co niezbędne do nagrywania płyt CD-R, CD-RW DVD+R/RW DVD-R/RW.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... xp-pl.html

Alcohol 120%
Język: polski
Licencja: Trial
Strona programu: http://www.alcohol-software.com
ObrazekProgram do tworzenia i nagrywania obrazów CD/DVD.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... l-120.html


Komunikator internetowy

Aqq (zamiast Gadu-Gadu)
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://www.aqq.eu
AQQ 2 to nowa generacja komunikatora internetowego rozbudowanego w stosunku do edycji 1.x o nowe funkcje i możliwości. Obecnie podstawową siecią jest jabber. Protokół, który dzięki otwartości i znaczącej liczbie rozbudowujących go osób tworzy nową jakość rozmów internetowych. Oczywiście nie zapomniano o obsłudze najpopularniejszych w Polsce sieci jak: gadu-gadu, tlen, spik. Wygląd komunikatora także został znacznie poprawiony, skórkowanie wspiera kanał alpha, a lista kontaktów jest oparta o kod w języku HTML co pozwala na bardzo szerokie modyfikacje, także znacznie łatwiejsze dostosowywanie w własnym zakresie wyglądu komunikatora.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... 7-aqq.html

Skype
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://www.skype.com/
ObrazekSkype to komunikator internetowy pozwalający na prowadzenie rozmów głowowych (jak również tekstowych oraz video) z użytkownikami na całym świecie.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... skype.html

Menedżer pobierania plików

Free Download Manager Lite
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://www.freedownloadmanager.org/
ObrazekDarmowy i prosty w obsłudze menedżer pobierania plików oraz całych stron internetowych, współpracujący z protokołami HTTP, HTTPS oraz FTP. Aplikacja pozwala zatrzymać i wznowić przerwane pobieranie oraz informuje, czy dany serwer umożliwia wznawianie pobierania. Program dzieli każdy pobierany plik na segmenty, które następnie są jednocześnie pobierane. Dzięki temu cała przepustowość łącza jest wykorzystywana optymalnie.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... te-pl.html


Program P2P (wymiana plików)

uTorrent
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://www.utorrent.com
uTorrent (µTorrent) to jeden z najpopularniejszych klientów sieci BitTorrent, charakteryzujący się małymi rozmiarami, niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe oraz bogatą funkcjonalnością. Program pozwala na pobieranie udostępnionych przez użytkowników z całego świata różnych danych (muzyki, filmów, oprogramowania itp.), rozpowszechnianych w postaci plików z rozszerzeniem .torrent. Oferuje cały zestaw ciekawych funkcji, które nie obciążają systemu, a znacząco przyczyniają się do wygody pobierania szczególnie dużych ilości danych. Wśród nich znajdziemy m.in. opcje pobierania wielu plików jednocześnie, kolejkowania zadań, nadawanie im priorytetów, a także ustalania limitów transferu i katalogowanie ściągniętych danych.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... nt-pl.html

eMule v0.49a.-MorphXTv11
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://emulemorph.sourceforge.net/
ObrazekeMule to jeden z najpopularniejszych programów p2p, zwany potocznie osiołkiem. eMule rozwijany jest na zasadach Open Source i stanowi alternatywę dla oryginalnego klienta sieci eDonkey, w której działa. Aplikacja ma rozbudowany, spolszczony interfejs i kierowana jest do osób, które ściągają duże pliki, na przykład obrazy płyt.
eMule Morph to jedna z najlepszych dostępnych na rynku internetowym przeróbek programu eMule. Aplikacja ta oferuje nam wszystkie najważniejsze funkcje pierwowzoru i dodatkowo daje dostęp użytkownikom do: liniowego zmieniania priorytetu pliku, obsługa opcji PowerShare, obsługa czarnych list.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... xtv11.html


Program do pakowania i rozpakowywania plików

WinRAR
Język: polski
Licencja: Shareware
Strona programu: http://www.rarlab.com
ObrazekNajbardziej ceniony przez użytkowników program do pakowania\rozpakowywania plików. Obsługuje bardzo duzo formatów spakowanych plików.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... ar-pl.html


Sterowniki

DirectX 9.0c
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://www.microsoft.com
ObrazekPodstawowy sterownik graficzny! Należy go mieć aby grać w najnowsze gry.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... table.html


Kodeki do odtwarzania filmów i dźwięku

Vista Codec Package
Język: brak danych
Licencja: darmowy
Strona programu: http://shark007.net/
ObrazekPaczka kodeków Vista Codec Package kompatybilna jest nie tylko z systemem Windows Vista ale i 2000/XP. Zawiera zestaw niezbędnych kodeków oraz filtrów - zapewniają one bezproblemowe oglądanie materiałów video. Jak podaje producent paczki nie należy instalować żadnych innych kodeków i tym podobnych komponentów.
POBIERZ -
kodeki dla Windows XP i Vista:
http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... ckage.html
kodeki dla Windows 7:
http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... odecs.html


Odtwarzacz wideo

BESTplayer
Język: polski
Licencja: Darmowy
Strona programu: http://bestplayer.eu
ObrazekRozbudowany program służący do oglądania filmów z napisami. Obsługuje większość formatów multimedialnych (np. DIVX,AVI,RMVB,MPG,FLV,MP3). Nowością jest automatyczne pobieranie dopasowanych do filmu napisów. Po otwarciu pliku program sam je wyszuka, następnie wystarczy jedno kliknięcie aby je pobrać i załadować. Aplikacja wyświetla okładkę filmu i podstawowe informacje (rok produkcji, reżyser, obsada i inne) i bezpośrednie linki do IMDb.com, największej bazy filmów na świecie. Niewątpliwym plusem programu jest jego rozmiar oraz to że nie wymaga instalacji.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... layer.html

PowerDVD
Język: polski
Licencja: Trail
Strona programu: http://www.cyberlink.com
ObrazekProgramowy odtwarzacz płyt DVD. Aplikacja wykorzystuje sprzętową kompensację ruchu, którą oferują niektóre karty graficzne. Oprócz odtwarzania filmów z płyt DVD umożliwia oglądanie filmów i odtwarzanie dźwięków z dysku twardego.
POBIERZ - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... 9.0.1501.0


Odtwarzacz audio

AIMP (zamiast Winampa)
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://www.aimp.ru
ObrazekDoskonała alternatywa dla lidera oprogramowania przeznaczonego do odtwarzania plików muzycznych - Winampa. Aplikacja poza samą funkcją ustawiania playlist i odtwarzania muzyki oferuje również zestaw narzędzi pozwalających na edytowanie tagów, konwertowanie dźwięku pomiędzy rożnymi formatami, rippowanie płyt czy rejestrowanie dźwięku. Wszystkie te narzędzia dostępne są w formie zewnętrznej aplikacji nie wchodzącej w skład standardowego odtwarzacza. Dodatkowym walorem AIMPa jest obsługa wtyczek (poszerzających funkcjonalność) i skórek pozwalających na dostosowanie wyglądu odtwarzacza do indywidualnych upodobań. Poza tym, program wykorzystuje niewiele zasobów systemowych; średnio około 8 MB pamięci RAM.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... -aimp.html


Menedżer plików

Total Commander
Język: polski
Licencja: shareware
Strona programu: http://www.ghisler.com
ObrazekProgram ułatwia zarządzanie plikami, katalogami, doskonale sprawdza się przy kopiowaniu, archiwizowaniu, wyszukiwaniu i usuwaniu danych.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... er-pl.html


Porządki w systemie

CCleaner
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://www.ccleaner.com
ObrazekProgram narzędziowy służący do usuwania zbędnych plików z dysku twardego, dzięki czemu można zaoszczędzić miejsce i przyspieszyć działanie systemu. Za jej pomocą możemy również zatrzeć większość śladów naszej pracy na komputerze. Polską wersję językową programu wybieramy w czasie instalacji.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... eaner.html


Przeglądarka graficzna

IrfanView
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://www.irfanview.com
ObrazekNajpopularniejsza przeglądarka plików graficznych i nie tylko! Żaden inny program nie odtwarza tak wielu formatów plików jak właśnie IrfanView! Program odczytuje również pliki audio i wideo. Program staje się jeszcze potężniejszy po zainstalowaniu wtyczek.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... ew-pl.html


Program do obróbki grafiki

GIMP
Język: polski
Licencja: darmowy
Strona programu: http://www.gimp.org
ObrazekJest to bardzo dobra aplikacja będąca alternatywą dla "wielkich" - Adobe Photoshopa i Corel Photopainta.
POBIERZ - http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... mp-pl.html


To moja kontynuacja tematu, który został założony w 2005 przez jednego z byłych MODów.
Powyższy zbiór kładzie szczególny nacisk na darmowe programy.
Ostatnio edytowano 30 gru 2008, 17:42 przez Maciek, łącznie edytowano 36 razy
Quidquid latine dictum sit, altum viditur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji i ją przegrałeś, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Iwan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Dołączył(a): 5 paź 2006, 19:22

Lokalizacja: Pszczyna

Post 17 lip 2008, 20:05

Re: Niezbędnik komputerowca!

Ja chciałbym uzupełnić kilka kategorii sprawdzonym przeze mnie, darmowym software'em :)Program do nagrywania CD\DVD
Ashampoo Burning Studio 6
Język: polski
Licencja: freeware
Strona programu: www.ashampoo.com
Specjalna, bezpłatna edycja programu Ashampoo Burning Studio 6, przeznaczonego do nagrywania wielu rodzajów płyt CD/DVD/Blu-ray, przygotowana przez producenta dla czytelników vortalu dobreprogramy.
LINK - http://storage.dobreprogramy.pl/multime ... rogramy.pl).exe
Ostatnio edytowano 19 lip 2008, 21:04 przez Iwan, łącznie edytowano 2 razy
<<

bartekmp

Avatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1840

Dołączył(a): 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post 17 lip 2008, 22:06

Re: Niezbędnik komputerowca!

Chciałem uaktualnić kilka podanych przez Was programów, bo niektóre są już po prostu stare:

Ashampoo Burning Studio 8:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... tudio+8.03


A tu coś ode mnie:
GIMPshop - jest to darmowy GIMP, ale z interfejsem jak najbardziej zbliżonym do PS-a, więc ułatwia to przeprowadzkę do GIMPshopa z PS-a.
LINK: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... shop+2.2.8


Mozilla Firefox 3.0.1 - opensource'owa przeglądarka internetowa w najnowszej wersji, chyba każdy ją zna, więc się nie będę rozpisywał :P (wersje dla Windowsa, Linuksa i Mac OS X).
LINK: http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/

ESET NOD32 - jeden z najlepszych antywirusów na rynku - duża szybkość działania i skuteczność. Wersja trial.
LINK: http://www.eset.pl/nod32---skuteczny-antywirus.html
Ostatnio edytowano 18 lip 2008, 10:06 przez bartekmp, łącznie edytowano 1 raz
Semper in altum
<<

Iwan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Dołączył(a): 5 paź 2006, 19:22

Lokalizacja: Pszczyna

Post 17 lip 2008, 23:06

Re: Niezbędnik komputerowca!

bartekmp napisał(a):Ashampoo Burning Studio 8:
http://dobreprogramy.pl/i...ing+Studio+8.03


Ta wersja jest płatna :] Starsza wersja, która i tak jest bardzo funkcjonalna i wystarczy 90% użytkowników jest darmowa.
<<

bartekmp

Avatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1840

Dołączył(a): 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post 18 lip 2008, 10:10

Re: Niezbędnik komputerowca!

Iwan, a może się komuś spodoba i kupi tą wersję? Poza tym AS 8 był dołączony do któregoś czasopisma w pełnej wersji.
Semper in altum
<<

Maciek

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3515

Dołączył(a): 5 lut 2005, 13:49

Post 18 lip 2008, 10:15

Re: Niezbędnik komputerowca!

Wywaliłem kolejne starocie z listy, dodałem nowe i aktualizowałem niektóre pozycje. Znalazły się też zmiany kosmetyczne ;)

bartekmp napisał(a):a może się komuś spodoba i kupi tą wersję?

Lista preferuje darmowe programy.
Ostatnio edytowano 18 lip 2008, 10:16 przez Maciek, łącznie edytowano 1 raz
Quidquid latine dictum sit, altum viditur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji i ją przegrałeś, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartekmp

Avatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1840

Dołączył(a): 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post 18 lip 2008, 10:31

Re: Niezbędnik komputerowca!

Dodam coś jeszcze:

P2P
uTorrent - bardzo lekki i mało zasobożerny klient sieci torrent.
LINK: http://download.utorrent.com/1.7.7/utorrent.exe
Ostatnio edytowano 18 lip 2008, 14:26 przez bartekmp, łącznie edytowano 1 raz
Semper in altum
<<

Maciek

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3515

Dołączył(a): 5 lut 2005, 13:49

Post 18 lip 2008, 11:48

Re: Niezbędnik komputerowca!

Propozycje:
bartekmp napisał(a):Foxit Reader

i
bartekmp napisał(a):CCleaner

uwzględnione :]
Quidquid latine dictum sit, altum viditur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji i ją przegrałeś, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

DDragon

Avatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Dołączył(a): 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post 18 lip 2008, 17:54

Re: Niezbędnik komputerowca!

a do oglądania filmów nie-DVD polecam również Bestplayer, najnowsz, darmowa wersja XD
(ciekawostka: jeżeli oglądany przez nas film nie ma lektora i ma poprawnie napisany tytuł to ten programik sam wyszukuje do niego napisy XD)
  Kod:
http://www.programosy.pl/program,bestplayer.html
Ostatnio edytowano 19 lip 2008, 10:04 przez DDragon, łącznie edytowano 1 raz
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

bartekmp

Avatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1840

Dołączył(a): 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post 18 lip 2008, 21:37

Re: Niezbędnik komputerowca!

Jeśli można, to dobrze by było dodać pakiet biurowy OpenOffice i Napi-projekt do listy :).
Semper in altum
<<

szpon

Avatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Dołączył(a): 2 lut 2006, 23:46

Post 19 lip 2008, 01:05

Re: Niezbędnik komputerowca!

Dodam coś od siebie :)

Komunikator internetowy

AQQ 2.0
Komunikator AQQ to aplikacja służąca do komunikacji tekstowej, głosowej, wideo oraz SMS. AQQ oferuje Ci komunikację z sieciami Gadu-Gadu, Tlen, Jabber, Spik, ICQ a także:
darmowe bramki SMS
zaawansowane przesyłanie plików
nowoczesny wygląd
rozbudowaną bazę dodatków
niezawodność i stabilność

Więcej o AQQ 2.0
Pobierz AQQ 2.0
Ostatnio edytowano 19 lip 2008, 21:03 przez szpon, łącznie edytowano 10 razy
<<

Maciek

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3515

Dołączył(a): 5 lut 2005, 13:49

Post 19 lip 2008, 09:52

Re: Niezbędnik komputerowca!

szpon napisał(a):Kilka zamieszczonych przez ciebie programów to wersje płatne.

Zobacz znaczenie słowa "preferować" w słowniku języka polskiego:
  Kod:
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=preferowa%E6


FlashGet - nie zostanie dołączony do listy, bo jest już FreeDownload Manager pozbawiony spywaru.

AQQ - do przemyslenia, najnowsza wersja jest zbyt zabugowana zeby ja polecać.
bartekmp napisał(a):OpenOffice i Napi-projekt

Iwan napisał(a):ffdshow

Dobre propozycje. Wkrótce dodam.

Co do odtwarzania filmów dvix jeszcze musze przemyśleć. Bo Allplayer jest za bardzo zabugowany...
Quidquid latine dictum sit, altum viditur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji i ją przegrałeś, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Maciek

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3515

Dołączył(a): 5 lut 2005, 13:49

Post 19 lip 2008, 20:20

Re: Niezbędnik komputerowca!

bartekmp napisał(a):ZoneAlarm

Nic od Symanteca - zamu;lać systemu nie chcemy. Tym bardziej że Symantec usmiercił mojego najlepszego firewalla od syagate

Mysle że z programem pocztowym w dobie przereklamowanej sieci web 2.0 damy sobie spokój (polecam gmaila online ;) )
Quidquid latine dictum sit, altum viditur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji i ją przegrałeś, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartekmp

Avatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1840

Dołączył(a): 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post 19 lip 2008, 20:26

Re: Niezbędnik komputerowca!

Maciek, ZA jest od Symanteca? Ja myślałem, że od Check Point, ale dobra :P.

  Kod:
http://www.zonealarm.com/
Semper in altum
<<

Maciek

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3515

Dołączył(a): 5 lut 2005, 13:49

Post 19 lip 2008, 20:40

Re: Niezbędnik komputerowca!

bartekmp napisał(a):ZA jest od Symanteca?

A to nie jest? :P Mniejsza z tym...

Wywałiłem z listy 2 programy:
- Macromedfia dream... - jaki początkujący uzytkownik koduje od razu w htmlu? I czy ten program jest niezbędny?
- InstallCreator - j.w.
Quidquid latine dictum sit, altum viditur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji i ją przegrałeś, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Adamo

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 418

Dołączył(a): 31 lip 2005, 19:43

Lokalizacja: Ostrów Wlkp / Poznań

Post 27 gru 2008, 13:43

Re: Niezbędnik komputerowca!

A może do odtwarzania filmów dodać BestPlayer'a 1.0 albo SubEdit Player? Dobre programy, sam z nich korzystam, szczególnie ten pierwszy, nie potrzebuje instalacji. Ściąga się od razu gotowy program, najczęściej spakowany.
<<

szalmar

Post 27 gru 2008, 15:25

Re: Niezbędnik komputerowca!

Co do ZA to sie nie zgodzę.
i Avasta również ;]
Avast STRAAASZNie muli kompa.
Polecam AVire albo NOD'a.
a ZA bardzo sprawnie chodzi, lecz rzeczywiście na starcie systemu potrafi ostro przymulić.
Z ZA przeszedłęm na Ashampoo. Było lepiej ;]
<<

mad_prince

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2155

Dołączył(a): 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post 27 gru 2008, 16:43

Re: Niezbędnik komputerowca!

Adamo napisał(a):A może do odtwarzania filmów dodać BestPlayer'a 1.0
ja proponuje versję 2.0 Też nie potrzebuje instalacji, a ma wiecej funkcji, jak choćby automatyczny pobór napisów do filmu. Aczkolwiek o nim było już wspomniane wcześniej.
szalmar napisał(a):Avast STRAAASZNie muli kompa.
to ja nie wiem, co jest z Twoim kompem. W innym temacie napisałeś, że XP muli Ci kompa a Vista nie.

Warto by było polecić jeszcze jakiś system operacyjny, jak np. Ubuntu oparte na debianie bądź Mandriva oparta na red hacie.
  Kod:
<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"

"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

bartekmp

Avatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1840

Dołączył(a): 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post 27 gru 2008, 16:51

Re: Niezbędnik komputerowca!

mad_prince napisał(a):Warto by było polecić jeszcze jakiś system operacyjny, jak np. Ubuntu oparte na debianie bądź Mandriva oparta na red hacie.


Bądź Debian, albo Fedora.
Semper in altum
<<

Maciek

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3515

Dołączył(a): 5 lut 2005, 13:49

Post 27 gru 2008, 19:36

Re: Niezbędnik komputerowca!

Problem co do darmowych antywirusów jest taki, że żadnego nie można polecić :] Przykład: zwycięzca wszystkich (no oczywiście nie wszystkich, ale duzo ich już widziałem) testów darmowych antywirusów Avast: bardzo dobrze radzi sobie z wykrywaniem wirusów ale nie nadaje się do usuwania wirusów lub leczenia zainfekowanych plików. Dlatego najlepiej by było wstawić NOD lub Kasperskiego na listę, ale jednak preferujemy darmowe programy. Kasperski ma bardzo dobrego firewalla i antywirusa, natomiast ESET NOD ma bardzo dobrego antywirusa, ale firewall jest słaby. Szybszy w działaniu jest zdecydowanie NOD.

Ja bym się jednak przychylił do Ubuntu, Minta, Mandrivy niż do Fedory jako systemu dla bezmózgich klikaczy ;) I przy okazji dostaniemy system bardzo bezpieczny i nowoczesny :)
Quidquid latine dictum sit, altum viditur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji i ją przegrałeś, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
Następna strona

Powrót do Programy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Forum phpBB v2012