Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Obóz przygotowawczy w Liencu - krótkie podsumowanie

1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

oboz2

Dnia 27 maja zakończył się obóz przygotowawczy w austriackim Lienzu, naszej reprezentacji do Euro 2012. Wzięło w nim udział 26 zawodników, z których 4 niestety musiało się pożegnać z grą na Mistrzostwach Europy. Fabiański (z powodu kontuzji, w jego miejsce wskoczył Sandomierski), Kucharczyk, Jodłowiec i Glik.

W trakcie obozu zostały rozegrane 3 mecze sparingowe. Pierwszy z Rapidem Lienz (4 liga austriacka) wygrany skromnie 8:0. Kolejnym rywalem była Łotwa, na pewno dużo silniejszy od poprzedniego. Do meczu wyszliśmy drugim składem. Artur Sobiech był strzelcem jedynej bramki w spotkaniu. O tym meczu warto jak najszybciej zapomnieć (kto oglądał ten wie:). Dnia 26 maja trener Smuda wystawił prawdopodobnie wyjściową jedenastkę na Euro przeciwko Słowacji.Mecz przebiegał dosyć ciekawie szczególnie w pierwszej połowie, w której Perquis strzelił bramkę na 1:0. Wynik utrzymał się do końca, a dla naszych zawodników był to 4-ty mecz bez straconej bramki.

Mecze naszych rywali grupowych w roku 2012:

Irlandia-Czechy1:1 (29.02)
Grecja-Belgia 1:1 (29.02)
Dania-Rosja 0:2 (29.02)
Rosja-Urugwaj 1:1 (25.05)
Grecja-Słowenia 1:1 (26.06)
Czechy-Izrael 2:1 (26.06)

oboz1

Podsumowanie.
Wyróżnianym piłkarzem podczas obozu zarówno przez trenera jak i media był Rafał Wolski który może okazać się świetnym dżokerem podczas Euro. Niestety mimo iż do turnieju zostało mało czasu nadal nie można powiedzieć ze jest dobrze, choć zawodnicy konsekwentnie w wywiadach podkreślają, że wszystko idzie w dobrym kierunku i odpalą na pierwszy mecz z Grecją (mam nadzieję).

Na duży + zasługuje nasza obrona, która mimo problemów z komunikacja (w końcu 4 obrońców mówi w 3 językach) i zgraniem, świetnie sobie poradziła.

Niestety ewidentnie brakowało porozumienia między pomocą a Robertem Lewandowskim, który nie miał możliwości wykazania, brakowało dobrych podań a przecież ma być to nasza główna broń.

Tak więc pozostaje nam być dobrej myśli i czekać...

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie:

Sonda

Najlepszy paker plików?

WinRAR - 66.8%
WinZip - 1.8%
7-Zip - 18.1%
Inny - 2.2%
...pakuje tylko na siłowni - 11.1%
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się