Zaloguj

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj moje dane

Jak wyłączyć komputer w Windows 8 - mini-poradnik!

Jak wyłączyć komputer w Windows 8 - mini-poradnik! - 3.8 out of 5 based on 13 votes
1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 głosy)

Jak wyłączyć komputer z Windows 8?W Windows 8 kilka rzeczy zmieniło swoje położenie i nazwę, dlatego przyzwyczajeni do innego systemu możemy być odrobinę zagubieni. Jedną z tych rzeczy, którą dość trudno odnaleźć w nowym systemie, jest funkcja wyłączania komputera w systemie Windows 8. "Gdzie jest przycisk do wyłączania Windows 8?" Można stracić zbyt dużo czasu zanim znajdzie się odpowiedź na to pytanie. Dlatego warto spojrzeć na nasz mini poradnik i zaoszczędzić parę chwil na bardziej przyjemne rzeczy ;)Jak wyłączyć system „Windows 8″?
(mini poradnik)


1. Najeżdżamy myszką na prawy, górny róg ekranu.
2. Pojawi się boczny pasek menu:

jak wyłączyć komputer z systemem Windows 8


3. Wybieramy z menu ostatnią na dole opcję Ustawienia (Settings)
4. Pojawi się ikonka Zasilanie (Power), którą klikamy:

jak wyłączyć komputer Windows 8
5. Ostatecznie wybieramy Zamknij (Shut down) lub Uruchom ponownie (Restart).
Ja nie wiem jak można tego nie wiedzieć – przecież to jest takie proste i intuicyjne…Skoro Windows 8 jest taki intuicyjny i prosty w obsłudze (wg Microsoftu) to dlaczego odnalezienie tak podstawowej funkcji zajmuje nam tyle czasu?

Po zakończeniu pracy zalecane jest odpowiednie wyłączenie komputera — nie tylko po to, by oszczędzać energię, ale również ze względu na bezpieczeństwo urządzenia i danych.

 


 

Uwaga!
Przed wyłączeniem komputera należy zamknąć wszystkie aplikacje. Komputer zapyta, czy chcesz zapisać zmiany w otwartych plikach!

Wskazówka:
Polecenia Shut down (Zamknij) i Restart (Uruchom ponownie) (lub Update and shut down (Zaktualizuj i zamknij) i Update and restart (Zaktualizuj i uruchom ponownie)) pojawiają się domyślnie w menu Power (Zasilanie). Do tego menu można też dodać inne opcje, takie jak Sleep (Uśpienie) i Hibernate (Hibernacja).

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.
Zobacz jak mieć swój własny avatar w komentarzu.Zabezpieczenie anty-spamowe - wykonaj podane zadanie:

Sonda

Najlepszy paker plików?

WinRAR - 66.8%
WinZip - 1.8%
7-Zip - 18.1%
Inny - 2.2%
...pakuje tylko na siłowni - 11.1%
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się